Materiał Partnera Czy technorattan można łączyć z innymi materiałami?

Czy technorattan można łączyć z innymi materiałami?

Meble z technorattanu widzimy coraz częściej. Już nie tylko na tarasach i w ogrodach, ale także we wnętrzach – w stylowych kawiarniach, hotelowych holach czy salonach SPA. Nic dziwnego, skoro technorattan jest tworzywem tak eleganckim, a jednocześnie wytrzymałym i łatwym do utrzymania w doskonałym stanie. Jest także tworzywem dobrze komponującym się z innymi materiałami.

Ale czym tak właściwie jest technorattan?

To tworzywo syntetyczne, produkowane z wysokiej jakości polietylenu albo poliuretanu – tłumaczy przedstawiciel firmy Ztechnorattanu.pl. – Inspirację stanowi rattan naturalny, czyli włókna azjatyckich palm rotangowych, z których od wieków wytwarza się meble.

Rattan syntetyczny posiada szereg przewag nad rattanem naturalnym, co w przypadku mebli ogrodowych uwidacznia się szczególnie w naszym klimacie. Przede wszystkim, jest o wiele bardziej odporny na kaprysy pogody. Nie nasiąknie wodą i nie zapleśnieje, nie odbarwi się ani nie odkształci na słońcu, a na mrozie nie popęka.

Jednak z technorattanu produkuje się nie tylko kanapy, krzesła i stoliki. Powstają również technorattanowe bujane kosze ogrodowe, hamaki i huśtawki, a także skrzynki, donice i różnego typu artykuły dekoracyjne. Tworzywo to nadaje się też do wypełniania frontów meblowych oraz do tworzenia osłon, na przykład na balkonach i tarasach.

Łączenie technorattanu z innymi materiałami

Rattan syntetyczny jest tworzywem, które rzadko występuje samodzielnie. Zacznijmy od tego, że właściwie wszystkie technorattanowe meble wyplatane są ręcznie na stelażach ze stali albo aluminium, które nadają im pożądany kształt. Stelażach – dodajmy, ponieważ to niezwykle istotne w przypadku mebli ogrodowych – zabezpieczanych przed korozją dzięki cynkowaniu albo pokrywaniu lakierem antykorozyjnym. Trudno też wyobrazić sobie funkcjonalny blat stołu upleciony z technorattanu. Tutaj wykorzystuje się więc najczęściej hartowane szkło, zwykle czarne lub przezroczyste, czasem w innych kolorach. Inną dostępną opcją są blaty kompozytowe.

Siedziska wykonane z ratttanu syntetycznego są elastyczne i giętkie, a dzięki temu wygodne. Dla zwiększenia komfortu często kładzie się na nich jednak miękkie poduszki w różnych kolorach, które również do technorattanu doskonale pasują. Trzeba tylko pamiętać, że w odróżnieniu od syntetycznego tworzywa nie są one całkowicie odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne i w razie opadów czy mrozów należy je schować.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas