Artykuł sponsorowany Czy tapicerowane krzesła to dobry wybór do kuchni?

Czy tapicerowane krzesła to dobry wybór do kuchni?

Domowa kuchnia nierzadko pełni również rolę jadalni. To pomieszczenie, w którym panują specyficzne warunki, a ryzyko zabrudzenia materiału jedzeniem jest o wiele większe. Ponadto intensywne aromaty mogą przenikać w głąb tapicerki i utrzymywać się na niej przez długi czas. Wiele osób staje więc przed poważnym dylematem, czy kupno tapicerowanych krzeseł to na pewno właściwe rozwiązanie. Postaramy się więc rozwiać wszelkie wątpliwości.

Przytulne wnętrze

Pomieszczenia w domu są urządzane nie tylko pod kątem panujących trendów aranżacyjnych, czy funkcjonalności. Bardzo często istotny aspekt to także wyposażenie go w elementy, sprawiające, że przebywanie w nich będzie przyjemnością. To jeden z powodów, dla którego znajdują się w nich meble tapicerowane oraz różnego rodzaju tkaniny i tekstylia, nadające im przytulnego, domowego klimatu, sprzyjającemu wypoczynkowi. Stąd też krzesła obite materiałem będą idealną propozycją dla osób ceniących właśnie te cechy wnętrz i można je zamówić na przykład u producenta Maximus Meble. Odpowiednio dobrany materiał oraz stelaż sprawią, że wpasują się zarówno do kuchni urządzonej w stylu klasycznym, prowansalskim, jak i skandynawskim. O wiele wygodniej spożywa się posiłek oraz biesiaduje w gronie rodziny na krześle, którego siedzisko i oparcie są wyłożone miękką pianką.

Ryzyko zaplamienia

To największa obawa, towarzysząca osobom, decydującym się na tego rodzaju meble w kuchni. Jednakże warto zaznaczyć, że krzesło tapicerowane tak samo może zostać ubrudzone jedzeniem w salonie czy też jadalni. Problem jednak można zminimalizować, wybierając odpowiednie tkaniny obiciowe. Te powinny cechować się niską chłonnością wilgoci i tym samym odpychaniem wody. Takie materiały są nazywane hydrofobowymi, ponieważ po rozlaniu napoju ciecz nie wnika w ich strukturę, a na ich powierzchni pozostają tylko krople, które łatwo zebrać szmatką bądź ręcznikiem papierowym. Można również zdecydować się na krzesła tapicerowane ekoskórą, które śliska faktura również sprawia, że ewentualne plamy da się bardzo łatwo usunąć.

Prawdziwa dekoracja

Z pewnością nie da się odmówić swoistego uroku tego rodzaju meblom wykonanym w całości z drewna lub plastiku. Niemniej jednak to właśnie tapicerowane meble mają swój niepowtarzalny charakter. Wybór tkanin oraz ich wzorów jest niemal nieograniczony, dlatego nawet ten sam model krzesła może przy różnym obiciu prezentować się zupełnie inaczej. Znacznie łatwiej też odświeżyć ich wygląd po generalnym remoncie i zmianie aranżacji w kuchni. Wystarczy bowiem zmiana materiału obiciowego, aby uzyskać zupełnie nowe, ale jednak stare meble. Sama tapicerka, a także jej ciekawy wzór może stanowić oryginalną ozdobę całego pomieszczenia, zwłaszcza gdy meble dobrane zostaną w jednolitym kolorze. Nie trzeba się więc obawiać takich krzeseł w wystroju kuchni, ponieważ będą tak samo praktyczne jak te pozbawione obicia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas