Artykuł sponsorowany Czy prześcieradła nieprzemakalne są alternatywą dla podkładów?

Czy prześcieradła nieprzemakalne są alternatywą dla podkładów?

Artykuły higieniczne, takie jak prześcieradła nieprzemakalne czy podkłady jednorazowe, spełniają jedną funkcję. Przede wszystkim wdraża się je jako elementy konieczne do utrzymania pełnej czystości oraz ochrony materaca łóżka i innych miejsc przeznaczonych do spoczynku. Kiedy lepiej stosować prześcieradła nieprzemakalne, a w jakich sytuacjach bardziej sprawdzą się podkłady i maty o właściwościach chłonnych? Dowiedz się już teraz.

Zastosowanie prześcieradeł nieprzemakalnych

Prześcieradła nieprzemakalne stanowią świetną alternatywę dla jednorazowych podkładów na salach szpitalnych i we wszystkich miejscach, w których realizowana jest rekonwalescencja pacjenta, który ma problemy z samodzielnym poruszaniem się. Prześcieradła, które są doskonale chłonne, sprawdzają się również w hospicjach, sanatoriach czy domach opieki. Są niezastąpionym elementem opieki nad obłożnie chorymi oraz seniorami.

Jednorazowe, nieprzemakalne prześcieradła stosowane są również w gabinetach lekarskich, na oddziałach ginekologicznych czy okołoporodowych, w klinikach kosmetycznych oraz salonach masażu. Prześcieradła nieprzemakalne sprawdzą się tak samo dobrze w łóżeczkach dziecięcych, szczególnie jeśli dziecko korzysta jeszcze z pieluch albo przechodzi właśnie proces "odpieluchowania".

Zadaniem prześcieradła nieprzemakalnego jest przede wszystkim ochrona materaca łóżka przed zalaniem i trwałym zanieczyszczeniem nie tylko moczem, ale również innym wydzielinami oraz płynami. Można wybierać je wedle kształtu i rozmiaru oraz materiału wykonania. Najczęściej stosuje się prześcieradła nieprzemakalne podfoliowane albo ze specjalnej włókniny.

Kiedy lepiej sprawdzą się podkłady i maty chłonne?

Zastosowanie podkładów i mat chłonnych jest dokładnie takie samo, jak prześcieradeł nieprzemakalnych. Tego rodzaju artykuły higieniczne z łatwością można nabyć w e-sklepie Salon Snu i wszystkie będą doskonale chronić wybrane powierzchnie przez zalaniem czy zabrudzeniem. O ile prześcieradła nieprzemakalne stosuje się wyłącznie na łóżka, o tyle podkłady można stosować również w innych miejscach. Zabezpieczają nie tylko materace, ale przydają się jako dodatkowa ochrona wózka inwalidzkiego, fotela, mniejszej leżanki lekarskiej, łóżka do masażu albo kosmetycznego, urządzeń do przeprowadzania badań lub mniej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Maty i podkłady są też idealne do osłony przewijaka niemowlęcego. Bez względu na wybór takiego środka ochrony, zawsze ma on dawać optymalny komfort osobie, która z niego korzysta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter