Materiał Partnera Czy meblościanka może być modnym wyposażeniem wnętrza?

Czy meblościanka może być modnym wyposażeniem wnętrza?

To mebel, o którym większość ludzi wolałaby zapomnieć z uwagi na jego skojarzenie z minioną epoką PRL-u. Stanowczo nie można powiedzieć o tamtych meblościankach, że były urokliwe. Obecnie jednak taki rodzaj zabudowy ponownie powraca w aranżacji wnętrz. Czy należy się go wystrzegać? Co wyróżnia współczesne wyposażenie tego typu? Między innymi na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Pojemność ponad wszystko

W ubiegłym stuleciu meblościankę można było odnaleźć niemal w każdym mieszkaniu czy domu. I choć nieczęsto zachwycały one swoim wyglądem, to jednak estetyka schodziła na dalszy plany i ustępowała miejsca innej ważnej cesze - pakowności. Chcąc nie chcąc właśnie tego nie można im odmówić - to zabudowy, które pomieściły nie tylko stos dokumentów, ale też zastawę stołową, obrusy, pościele, ubrania, książki, słodycze czy alkohol. Dzięki temu były bardzo przydatne, zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Tego nie brakuje także meblościankom w nowoczesnym wydaniu. Choć może nie są aż tak pojemne jak szafy wnękowe, to nadal przy odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji, można w nich znaleźć miejsce na wiele domowych przedmiotów. A na tym właśnie zależy osobom urządzającym mieszkanie. Ponadto pamiętajmy, że minimalizm jest cały czas w modzie, więc warto pochować zbędne bibeloty i akcesoria.

Wysoka jakość wykonania

Dawnym zabudowom meblowym poza wątpliwymi walorami estetycznymi można zarzucić też wiele wad konstrukcyjnych. Skrzypiące drzwiczki, nierówne półki, odchodząca okleina, słabej jakości płyty wiórowe - to jedynie kilka mankamentów. Jednak nie zwracano na nie takiej uwagi ze względu na deficyt towarów na rynku. Pod tym względem nowoczesne meblościanki nie mają z nimi nic wspólnego. Przede wszystkim charakteryzują się o wiele ciekawszym designem, dzięki któremu nie są tak topornym wyposażeniem wnętrza jak niegdyś. Składają się one często z asymetrycznie rozmieszczonych elementów czy segmentów zarówno wieszanych, jak i stojących. To sprawia, że stają się niezwykle funkcjonalną ozdobą pomieszczenia - salonu, sypialni bądź pokoju nastolatków. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby meblościanka była wykonana na indywidualne zamówienie, na przykład przez firmę Vision House, której siedziba znajduje się w Nowej Wsi.

Poza wysoką jakością wykonania i dbałością o każdy najmniejszy detal wykończenia warto również zwrócić uwagę na elementy dekoracyjne. Mowa tutaj na przykład o przeszkleniach tworzących witrynę, a także podświetlanych taśmą LED półkach. Nowoczesne zabudowy mają również często wydzieloną szafkę RTV, na której bez problemu zmieści się zarówno telewizor, jak i kino domowe czy konsola do gier.

Opracowanie:

Piotr Paruch Vision House

Nowa Wieś 24

  • tel. 507 197 786

Podziel się