Materiał Partnera Co warto wiedzieć o wentylatorach przemysłowych?

Co warto wiedzieć o wentylatorach przemysłowych?

Przemysł jest dziedziną, która wymaga odpowiednich warunków pracy, transportu i magazynowania. Jednym z kluczowych elementów bezpiecznej pracy w różnych dziedzinach przemysłu jest wentylacja i wentylatory przemysłowe. Rola tych urządzeń jest bardzo ważna - to one odprowadzają niebezpieczne dla człowieka gazy, pyły i inne zanieczyszczenia. Dzięki nim możliwe jest też utrzymanie optymalnej temperatury i stworzenie odpowiedniego środowiska dla urządzeń przemysłowych.

Wentylatory przemysłowe - rodzaje

Wentylatory przemysłowe można podzielić ze względu na miejsce montażu lub konstrukcję obudowy. Pierwszy podział uwzględnia:

  • lWentylatory dachowe. Są one przystosowane do pracy w trudnych warunkach, głośniej pracują, są bardziej odporne na zanieczyszczenia.

  • Wentylatory ścienne. Są one dostosowane do pracy w pomieszczeniach wielkogabarytowych, np. halach produkcyjnych, maszynowniach.

  • Wentylatory kanałowe. Są one przeznaczone do montażu w kanałch wyciągowych lub nawiewnych.

Drugi podział uwzględnia:

  • lWentylatory osiowe. Polecane do wentylacji powietrza na krótszych odcinkach, np. przez ścianę lub dach.

  • Wentylatory promieniowe. Polecane do długich kanałów wentylacyjnych.

Wentylatory osiowe

Jednym z popularniejszych rodzajów wentylatorów, są wentylatory osiowe. Ze względu na sposób budowy i materiały użyte do ich produkcji, są one polecane głównie do transportu powietrza o umiarkowanej temperaturze i małym zapyleniu. Na rynku są również dostępne modele przystosowane do pracy w podwyższonej temperaturze.

Wentylatory przeciwwybuchowe

Szczególnym rodzajem wentylatorów są wentylatory przeciwwybuchowe. Są one przeznaczone do wymagającego środowiska pracy, w którym kluczowe są czyste i bezpieczne środowisko pracy i usuwanie na bieżąco zanieczyszczonego powietrza. Można jest spotkać między innymi w: zakładach chemicznych, warsztatach spawalniczych, strefach wymiany baterii, rafineriach ropy naftowej. Tego typu wentylatory są zbudowane z materiałów przeciwwybuchowych i mogą usuwać powietrze nawet mocno obciążone toksynami.

Producent wentylatorów przemysłowych

Poszukujesz solidnych wentylatorów przemysłowych? Wypróbuj ofertę Metalowiec Spółdzielnia Inwalidów. Spółdzielnia jest od ponad 60 lat wiodącym producentem artykułów metalowych. Bardzo długa obecność na rynku pozwoliła zdobyć duże doświadczenie i świadczyć usługi na najwyższym poziomie. W ofercie “Metalowca” znajdziemy również: meble warsztatowe (np. stoły warsztatowe, szafy narzędziowe, wózki narzędziowe), akcesoria systemu SIM, zabudowy samochodów serwisowych. Oprócz produktów, spółdzielnia oferuje fachowe doradztwo i atrakcyjne ceny.

Opracowanie:

Metalowiec Spółdzielnia Inwalidów

Poznań , Bułgarska 39a

Podziel się