Materiał Partnera Co warto wiedzieć o metalowych meblach?

Co warto wiedzieć o metalowych meblach?

Meble to jedna z podstawowych rzeczy, jakie znajdziemy praktycznie w każdym pomieszczeniu. W obecnych czasach coraz częściej, nie tylko w warsztatach czy szpitalach, ale także w innych miejscach używane są meble wykonane z metalu. Mają one bardzo szeroki zakres zastosowań i w związku z tym warto poznać nieco ich charakterystykę, którą opisujemy poniżej.

Co cechuje meble metalowe?

Meble metalowe zbudowane są na ogół z wysokiej jakości stali nierdzewnej, żeliwa lub aluminium, dzięki czemu są to meble wytrzymujące nawet największe obciążenia oraz bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, korozję oraz wilgoć. Ten rodzaj mebli jest także stosunkowo łatwy w przenoszeniu ze względu na wagę (w przypadku mebli aluminiowych) lub ze względu na fakt, iż tego typu meble mogą posiadać kółka. Są one także łatwe w czyszczeniu przy użyciu wody i ścierki, dzięki czemu nie musimy się martwić o zakup jakichkolwiek specjalistycznych środków czyszczących. Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że szafki wykonane z metalu posiadają bardzo solidne zamki lub kłódki, które uchronią nas przed ewentualną kradzieżą rzeczy, które się w nich znajdują, a także spełniają wszelkie normy BHP.

Zastosowanie metalowych mebli

Metalowe meble firmy Locobox mają bardzo wiele zastosowań i można je spotkać w wielu różnych miejscach takich jak:

  • Szpitale i przychodnie - W tym miejscu najczęściej stosuje się przeszklone szafki metalowe, w których przechowywane są leki, solidne łóżka metalowe lub apteczki.

  • Sklepy i magazyny - Jeśli chodzi o sklepy ,to w kwestii mebli metalowych kojarzą nam się one przede wszystkim z ogromnymi regałami, na których znajduje się oferowany przez nie towar. Podobnie sytuacja wygląda w magazynach. W centrach handlowych możemy także często spotkać szafki, w których możliwe jest przechowywanie naszych zakupów.

  • ·Warsztat - W warsztacie najlepszym rozwiązaniem są wykonane z metalu szafki i skrzynki na narzędzia, stół roboczy oraz szafki na ubrania dla pracowników. Pozostałymi miejscami, gdzie na 100% metalowe meble znajdują zastosowanie, są wszelkiego rodzaju szatnie z dużymi szafkami na ubrania, biura z regałami i krzesłami czy chociażby dworce autobusowe bądź kolejowe, gdzie z kolei znajdziemy metalowe szafki do przechowywania bagażu. Warto również rozważyć ich kupno w przypadku, gdy prowadzimy własną działalność gospodarczą.

 Metalowe meble dla domu

Będąc przy zastosowaniach mebli metalowych, warto wspomnieć, iż znajdą one również swoje miejsce w naszych domach, gdzie przydadzą się regały na przetwory w piwnicy bądź meble ogrodowe, które przetrwają nawet najgorsze warunki atmosferyczne. Metalowe meble są również bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli

Podziel się