Materiał Partnera Co warto wiedzieć decydując się na meble na zamówienie do kuchni?

Co warto wiedzieć decydując się na meble na zamówienie do kuchni?

Odpowiednie dopasowanie mebli w przypadku kuchni na zamówienie odgrywa, jak łatwo się domyślić, bardzo ważną rolę. Jest to istotne głównie z tego względu, że meble na zamówienie różnią się nierzadko dość sporo pod kątem finansowym w porównaniu do gotowych rozwiązań, przez co bardzo ważne jest to, aby odpowiednio zadbać o każdy możliwy związany z tym aspekt.

Podstawowe informacje

Pierwszą rzeczą, którą będziemy musieli się zająć w przypadku dobierania mebli na zamówienie do naszej kuchni jest oczywiście dokonanie odpowiednich pomiarów przestrzeni, które to na te meble poświęcimy. Aranżacja kuchni w odpowiedni sposób bezpośrednio bowiem wiąże się z odpowiednim dopasowaniem każdego możliwego wymiaru, dlatego też pamiętajmy, aby zadbać o ten aspekt szczególnie precyzyjnie. Co ważne, w przypadku dokonywania pomiarów nierzadko trzeba także uwzględnić takie elementy, jak otwory okienne, przyłącza wodociągowe czy też przyłącza elektryczne. Będzie to miało znaczenie dla samego projektanta, który musi uwzględnić wszystkie te elementy w funkcjonalnym projekcie mebli na zamówienie do kuchni. Warto więc odpowiednio zadbać o ten aspekt.

Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że nie zawsze będziemy musieli dokonywać pomiarów we własnym zakresie, gdyż firmy świadczące usługi związane z projektowaniem mebli na zamówienie z przeznaczeniem do przeróżnych przestrzeni uwzględniają także opcję w swojej ofercie w postaci dokonania pomiarów we własnym zakresie. Tak więc, w sytuacji, gdy nasz wybór padnie na konkretnego dostawcę tego typu usług, zdecydowanie warto będzie dopytać się, czy firma uwzględnia tego typu rozwiązanie. W przypadku kuchni na zamówienie dobrze będzie także uwzględnić umiejscowienie poszczególnych sprzętów AGD, o ile oczywiście wiemy już, w jaki sposób je ulokujemy. Projektantowi mebli na pewno przyda się bowiem informacja w postaci, w jakim miejscu umieścimy chociażby lodówkę czy też innego rodzaju elementy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Oczywiście, powyższe informacje nie stanowią wszystkiego, co warto wiedzieć w przypadku planowania mebli na zamówienie do kuchni. Zanim jednak przejdziemy do opisu pozostałych informacji na ten temat, pragniemy zaznaczyć, że udało nam się je uzyskać od ekspertów z firmy Macieja Gałana zajmującej się świadczeniem usług związanych między innymi właśnie z wykonywaniem mebli na wymiar do kuchni. Tak więc, w przypadku doboru odpowiednich mebli kluczową rolę odgrywać będzie na pewno także to, na jakie materiały będziemy chcieli postawić. Warto przy tym zaznaczyć, że do wyboru będziemy mieli bardzo szeroko zarysowane grono rozwiązań w postaci chociażby przeróżnych gatunków drewna. W przypadku postawienia na drewno, dobrze będzie zwrócić uwagę jeszcze na kilka rzeczy.

Przykładowo, ciekawym rozwiązaniem może być zwrócenie uwagi na potencjalne rodzaje obróbki, które oferuje firma świadcząca usługi związane z wykonywaniem mebli na zamówienie. Możemy bowiem pozwolić sobie w niektórych przypadkach na różnego rodzaju dekoracyjne żłobienia. Co więcej, drewno jest ogólnie bardzo praktycznym materiałem, który powszechnie uznaje się za dość uniwersalny ze względu na to, że odpowiednio dobrane sprawdzi się w znaczącej większości aranżacji. Zdecydowanie warto więc rozważyć postawienie na ten rodzaj materiału, choć nie jest to oczywiście wszystko, na co może paść nasz wybór.

Pozostałe informacje

Z innych materiałów, podczas dobierania chociażby odpowiednich frontów do naszej kuchni na zamówienie warto będzie zastanowić się nad doborem frontów fornirowanych, które to ogólnie uznaje się po prostu za nieco bardziej prostą oraz, przede wszystkim, tańszą wersję drewnianych odpowiedników. Do wyboru będziemy mieli nierzadko także płytę MDF, która to jest efektem połączenia zmielonego na pył drewna ze związkami organicznymi. Co warto wiedzieć w przypadku zdecydowania się na ten rodzaj materiału, to fakt, że wykonane z niego fronty odznaczają się jednolitymi barwami, a także uwzględniają możliwość w postaci odwzorowania rysunku drewna.

Opracowanie:

Maciej Gałan Usługi Stolarskie

Ząbki , Szwoleżerów 81 lok. 51

Podziel się