Materiał Partnera Co sprawi, że Twoja sala weselna będzie wyglądać wyjątkowo?

Co sprawi, że Twoja sala weselna będzie wyglądać wyjątkowo?

Odpowiednie zadbanie o dekoracje ślubne sali to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoi przed młodą parą w połączeniu z zatrudnioną w tym celu firmą. Z tego względu, bardzo ważne będzie zadbanie o poszczególne elementy tak, aby całość prezentowała się wyjątkowo. Przedstawiamy przydatne informacje w temacie dekoracji weselnych, które nadadzą sali unikatowego charakteru.

Podstawowe informacje

Jedną z pierwszych rzeczy, na które warto zwrócić swoją uwagę w przypadku dekoracji ślubnych sali jest stół prezydialny. Wynika to głównie z faktu, że odgrywa on kluczową rolę w całości dekoracji ze względu na umieszczenie w centralnym punkcie. Jak łatwo się więc domyślić, zadaniem dekoratorów oraz młodej pary będzie dobranie takich elementów, które w jak najlepszy możliwy sposób wyeksponują stół prezydialny. W tym celu, sięgnąć możemy po przeróżne rozwiązania, spośród których wyróżnić można między innymi kwiaty, ścianki tkaninowe czy też świece. Nierzadkim rozwiązaniem jest także stawianie w tym przypadku na ścianki kwiatowe, które to potrafią nadać dekoracji wyjątkowego charakteru. Z innych informacji, warto będzie zastanowić się także nad samym obrusem.

Polecanym rozwiązaniem w tym przypadku jest obrus cekinowy albo koronkowy. W przypadku obrusu, który to będzie służył za ozdobę stołu prezydialnego warto także zastanowić się nad zindywidualizowanymi detalami. Najczęściej dotyczy to zastosowania rozwiązania w postaci inicjałów młodej pary. Stół prezydialny nie jest oczywiście jedyną rzeczą, nad którą warto się zastanowić, dlatego przejdźmy do kolejnego elementu, jakim są dekoracje kwiatowe. W ich przypadku, do czynienia będziemy mieli z wieloma możliwymi do wyboru kompozycjami, z których to będziemy musieli wybrać najbardziej optymalną dla nas opcję. Atrakcyjna kompozycja kwiatowa będzie niezbędna szczególnie w sytuacji, gdy decydujemy się na zorganizowanie zasadnej kolacji.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W przypadku dekoracji kwiatowych warto zastanowić się chociażby nad zastosowaniem wazonów oraz nośników. W przypadku tych drugich, ciekawą opcję stanowić mogą szczególnie wysokie nośniki, na które to nierzadko decydują się młode pary. Najważniejsze w przypadku kwiatów będzie prawdopodobnie jednak wybranie kolorystyki czy też po prostu kwiatów, dlatego bardzo ważne będzie także zastanowienie się nad właśnie tym elementem. Z innych rzeczy, jak udało nam się ustalić dzięki skontaktowaniu się z ekspertami z firmy Tip Top Dekor, dekoracje kwiatowe świetnie współgrają także z takimi elementami, jak kolorowe obrusy czy też świeczniki. Co warto zaznaczyć, podczas podejmowania decyzji związanych z dekoracjami kwiatowymi zadbajmy przede wszystkim o to, aby całość wystroju była spójna.

Kolejnym elementem, który może odgrywać kluczową rolę w wystroju sali weselnej jest oświetlenie.  Jak można się łatwo domyślić, odpowiednie oświetlenie będzie w stanie nadać unikatowego charakteru całemu przyjęciu. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia będzie postawienie na oświetlenie architektoniczne, co wynika w głównej mierze z faktu, że jest ono w stanie znacznie poprawić jakość wykonywanych zdjęć. Zdecydowanie warto więc rozważyć tę opcję. W przypadku oświetlenia będziemy mogli postawić na przeróżne rozwiązania, dlatego też warto będzie dobrze się zastanowić nad tym aspektem tak, aby ostateczny rezultat był jak najbardziej efektowny.

To nie wszystko

Z innych elementów, przygotowywanie dekoracji ślubnej sali będzie także nierzadko wiązało się z doborem odpowiednich krzeseł czy też mniejszych elementów w postaci sztućców lub serwet. Sam rodzaj krzeseł będzie nierzadko bardzo ważny, tak więc trzeba odpowiednio zadbać o ten element tak, aby był zgodny z resztą dekoracji. Jeśli natomiast chodzi o sztućce, serwety i innego tego rodzaju rzeczy, pamiętajmy, że to z czego oraz czym będą jeść goście także będzie funkcjonować jako ozdoba sali weselnej. Dlatego też ich odpowiedni wygląd oraz zgodność z kolorystyką całości również będzie odgrywać ważną rolę.

Opracowanie:

Danuta Wieczorek Tip Top Dekor

Orłowo 17

  • tel. 692 777 713

Podziel się