Artykuł sponsorowany Co lepiej wybrać, kropelkowy system nawadniania czy zraszacze?

Co lepiej wybrać, kropelkowy system nawadniania czy zraszacze?

Właściciele działek z ogrodami często zastanawiają się, jak można zoptymalizować proces podlewania. Odpowiedzią jest automatyzacja. Dobrze rozmieszczone nawadnianie automatyczne nie tylko ograniczy zużycie wody i pomoże równomiernie podlać ogród, ale przede wszystkim zredukuje nakłady pracy. Dwa najczęściej wybierane rozwiązania to system kropelkowy i zraszacze. Zobacz, który z nich sprawdzi się najlepiej do podlewania Twojej posesji!

Zastosowanie systemów nawadniania w ogrodach

Podlewanie ma na celu dostarczenie optymalnej ilości wody do korzeni roślin. Dobrze rozplanowany system zraszaczy pozwala podlać całą powierzchnię trawnika, a nawadnianie kropelkowe może zaspokoić indywidualne potrzeby kwiatów i innych delikatnych roślin. Dlatego pierwszym krokiem jest profesjonalnie wykonana instalacja nawadniająca. Warto skorzystać z oferty firm zajmujących się nawadnianiem terenów zielonych, np. MProjekt z Lublina. Wraz z projektem firma dostarcza elementy instalacji i instrukcję samodzielnego montażu.

Do jakich nasadzeń warto wybrać system kropelkowy?

Systemy kropelkowe stosowane są do podlewania roślin wrażliwych na niedobory wody. Często wykorzystywane są do podlewania nasadzeń w ogrodach warzywnych i w sadach. Niekiedy w ten sposób nawadniane są krzewy i drzewa owocowe (takie jak borówki wysokie, jabłonie i wiśnie) oraz ozdobne (np. magnolie, róże i bukszpany). Nawadnianie kropelkowe pozwala nie tylko na precyzyjne podawanie wody do gleby tuż pod częściami zielonymi roślin, ale również wpływa na ograniczenie zużycia wody.

Kiedy podlewać ogród przy pomocy zraszaczy?

Zraszacze to doskonały wybór dla posiadaczy rozległych terenów zielonych i dużych powierzchni trawników. System automatycznego nawadniania pozwala na regulację ilości wody dostarczanej do roślin w oparciu o warunki atmosferyczne – ilość opadów i temperaturę. Dobre rozplanowanie zraszaczy pozwala na pokrycie całej powierzchni ogrodu.

Wybór odpowiedniego systemu podlewania automatycznego zależy przede wszystkim od rodzaju nasadzeń na działce. W wielu przypadkach należy zastosować obie instalacje, aby maksymalnie zoptymalizować cały proces. Zadbaj o swoją wygodę i zdrowie roślin. Ciesz się pięknym ogrodem dzięki automatyzacji podlewania!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas