Materiał Partnera Balkon cały w kwiatach!

Balkon cały w kwiatach!

Wiosna i lato to pory roku w trakcie, których chcemy cieszyć się kolorowymi i pięknie pachnącymi roślinami także na naszym balkonie. Wypoczynek w takich warunkach jest zupełnie inny i pozwala nam naprawdę odpocząć i zregenerować siły. Jakie rośliny nadają się na uprawę w takim miejscu? Na co należy uważać wybierając kwiaty na balkon?

Nie każdy posiada na własność ogród, ale każdy może ozdobić swoje wnętrze pięknymi roślinami. Balkony pełne kolorowych kwiatów to często wizytówki naszego domu. Przez kilka miesięcy w roku możemy cieszyć się kwitnącym ogrodem w doniczkach! Do firm ogrodniczych takich jak Loko bardzo często zgłaszają się klienci z pytaniami jak ozdobić swój balkon. Mamy wątpliwość, jakie wybrać rośliny i jak je pielęgnować. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę!

Balkon balkonowi nierówny

Przy wyborze roślin kierujemy się swoimi osobistymi preferencjami. Kupujemy kwiaty, które lubimy najbardziej, które według nas będą pasować do naszego balkonu lub tarasu. Jednak, jeśli chcemy cieszyć się nimi dłużej i chcemy, aby kwitły warto wziąć pod uwagę również rozmiar balkonu, nasłonecznienie oraz to czy rośliny na nim mogą być wystawione na silny wiatr. Inne rośliny sprawdzą się, jeśli na naszym balkonie nie ma za dużo słońca, inne, gdy tego słońca jest bardzo dużo i wysoka temperatura panuje na nim przez większą część dnia. Jeśli ktoś nie miał wcześniej doświadczenia w pielęgnacji roślin powinien zwrócić uwagę na te, które błyskawicznie się rozrastają i kwitną cały sezon bez większej ingerencji z naszej strony. Niektórym potrzeba jedynie żyznej ziemi, regularnego podlewania i nawożenia. Większość zazwyczaj wybiera rośliny, które tworzą piękne kaskady jak pelargonie, uczep, lobelia przylądkowa, bakopa czy wilec. To rośliny, które mają konkretne wymagania, co do podłoża, nawożenia i podlewania. A jakie rośliny wybrać na początek?

Najlepsze na początek

Każdy, kto przechodzi obok budynku gdzie na balkonie wiszą doniczki uginające się niemal pod ciężarem bujnych kwiatów w kolorze jasnego i ciemnego fioletu, bieli czy energizującego cyklamenu na pewno zwróci na nie uwagę. To jedna z najpiękniejszych roślin balkonowych: surfinia. Będzie idealna do balkonów, na których jest dużo słońca, ale które osłonięte są przed dużym wiatrem. Jedyne, czego wymaga to częstego nawożenia i podlewania. Na balkonie zachodnim, gdzie wciąż jest dość sporo słońca, warto zasadzić bratki, które zachwycają dostępnymi kolorami.  W półcieniu będą dobrze się czuły także fuksje i petunie. Gdy mamy większy taras warto zastanowić się na drzewkami i iglakami. Własny las w doniczkach? Czemu nie! Małe sosny, świerki, brzózki czy dzikie trawy będą prawdziwą dekoracją. Gdy powierzchnia balkonu nie jest zbyt duża, możemy wybrać zioła, które nie tylko pięknie wyglądają, ale przydadzą się w kuchni! Jeśli mają Państwo wątpliwość, jak zagospodarować balkon czy taras zapraszamy do kontaktu. Razem zaprojektujemy ciekawe rozwiązanie!

Opracowanie:

Loko

Kraków , Złocieniowa 31

Podziel się