Artykuł sponsorowany W jaki sposób zabezpieczyć towar, aby chronić go przed zniszczeniem, zanieczyszczeniem lub zamoknięciem podczas transportu?

W jaki sposób zabezpieczyć towar, aby chronić go przed zniszczeniem, zanieczyszczeniem lub zamoknięciem podczas transportu?

Wysyłając towar, zawsze trzeba pamiętać o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Podczas transportu paczki często zostają uszkodzone lub nasiąkają wilgocią. By uniknąć strat, należy wybrać jak najlepszy sposób pakowania i wysokiej jakości materiały. Są to nie tylko kartony czy klasyczne folie, ale również odpowiednie wypełnienie. Na co trzeba zwracać szczególną uwagę?

Kartony czy koperty foliowe?

Koperty foliowe są dość popularnym opakowaniem, ze względy na swoją uniwersalność. W przeciwieństwie do kartonów są one całkowicie wodoodporne. Wykonane z mocnego materiału uniemożliwiają rozerwanie, a do ich otwarcia niezbędny jest ostry nóż lub nożyczki. Warto jednak pamiętać, że foliowe koperty nie chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak uderzenia czy zgniecenie towaru. Doskonale sprawdzają się one do pakowania odzieży i przedmiotów twardych, jednak nie są przeznaczone do artykułów kruchych (szkło, plastik itp.) oraz żywności.

Popularne rodzaje folii do pakowania

Wysyłając towar w kartonie, należy pamiętać, aby odpowiednio zabezpieczyć go przed wilgocią i zanieczyszczeniem. Służą do tego różnego rodzaju folie, które można zakupić w niskich cenach u producentów takich, jak TECHNO.

  • Folia pęcherzykowa – kupując folię bąbelkową, należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość. Pęcherzyki nie powinny być popękane, gdyż opakowanie staje się wtedy bezużyteczne. Folia ta służy do pakowania zarówno rzeczy w kartonie, jak i w foliowych kopertach i doskonale zabezpiecza towar przed różnego rodzaju uszkodzeniami fizycznymi.
  • Folia rozciągliwa (stretch) – stretch można stosować do pakowania samego przedmiotu, jak i owinięcia kartonu w celu zabezpieczenia go przed namakaniem. By chronił on przed uszkodzeniem mechanicznym, trzeba nałożyć wiele warstw, dlatego zwykle ma stanowić wyłącznie barierę dla wody. Folia rozciągliwa jest powszechnie używana do pakowania różnego rodzaju żywności, takiej jak mięso, ryby, wędliny oraz sery.
  • Folia piankowa – często stosowana w przypadku elektroniki oraz mebli. Już jedna warstwa chroni przedmiot przed zarysowaniem. Użycie kilku warstw zabezpiecza również przed uderzeniami i wstrząsami. Folia piankowa sprawdzi się przy pakowaniu kruchych drobiazgów, takich jak szklana biżuteria, zegarki itp.

Prawidłowe wypełnienie wnętrza wysyłki

Według specjalistów tworzących profesjonalne poradniki dla Poczty Polskiej, kluczowym zabezpieczeniem jest wypełnienie paczki, gdyż to właśnie ono amortyzuje wstrząsy. Powinna być go upakowana taka ilość, aby odcinać przedmiot od ścianek kartonu i uniemożliwiać jego przesuwanie.

  • Gniecione papiery – jest to jeden z bardziej ekonomicznych wypełniaczy, gdyż w tym celu można wykorzystać nie tylko specjalnie zakupiony szary papier, ale także stare gazety, drobno pocięte kartony lub innego rodzaju makulaturę.
  • Poduszki powietrzne – przydają się w przypadku, kiedy producent masowo wysyła towar kurierem lub pocztą. Wcześniej wspomniana firma TECHNO zajmuje się dostarczaniem profesjonalnych urządzeń do produkcji poduszek powietrznych. Są one wykonane z wytrzymałej na rozerwanie folii i jednocześnie minimalizują ilość potrzebnych materiałów.
  • Wypełnienie piankowe – podobnie jak w przypadku papierowego, piankowe należy używać w dużych ilościach. Wyglądem przypomina nieco chrupki kukurydziane. Jest lżejsze od papieru, dlatego można nim wypełniać przesyłki wtedy, kiedy chcemy uniknąć ich zbyt wysokiej masy.

Jak prawidłowo zapakować delikatny towar przed wysłaniem go kurierem?

  1. Najpierw towar należy spakować do tradycyjnego opakowania, którego używa producent np. torebeczki, kartonika lub woreczka z logo firmy.
  2. Następnie całość owijamy folią bąbelkowa, piankową lub kilkoma warstwami stretchu. Trzeba zrobić to bardzo dokładnie, gdyż pozostawienie jakiejkolwiek wolnej przestrzeni obniża skuteczność ochrony.
  3. Po zabezpieczeniu paczki folią wystarczy umieścić przedmiot w kartonie w taki sposób, aby wypełniacz odcinał go od ścianek. Bez względu na to, jakiego wypełnienia użyjemy, towar nie może mieć możliwości poruszania się. Jest to nieco trudne w przypadku wypełnienia piankowego, gdyż trzeba użyć naprawdę sporej ilości.
  4. Następnie karton zamykamy i zaklejamy szczelnie taśmą.
  5. Należy pamiętać, aby dobrze zabezpieczyć adres odbiorcy. Niektóre firmy transportowe nie adresują przesyłek (np. Poczta Polska), dlatego konieczne jest zaklejenie kartki z adresem przeźroczystą taśmą, lub umieszczenie jej w specjalnej, wodoodpornej koszulce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas