Materiał Partnera
Szafy i meble dla wymagających uczniów

Szafy i meble dla wymagających uczniów

Szkolne meble są bardzo ważne. Dobrze jest zainwestować w takie, które nie tylko będą wygodne, ale przede wszystkim przetrwają wiele lat. Jest to istotne dlatego, że takie meble muszą mieć bardzo długą żywotność, a co ważniejsze - muszą przetrwać właściwie wszystko. Nie chodzi tylko o ich użytkowanie zgodnie w przeznaczeniem. W końcu dziecięca wyobraźnia nie zna granic.

Dobre krzesła to podstawowe meble szkolne

Dzieci spędzają w szkole nawet po sześć godzin dziennie pięć razy w tygodniu. Każdy, kto miał kiedyś do czynienia z dziećmi będącymi w szkole podstawowej czy gimnazjalnej wie, że młodzież potrafi być bardzo niespokojna, często wręcz znudzona. Dobrze dobrane krzesła nie mają być tylko wygodne, ale również odpowiednio wspierać kręgosłup osoby, która na nim siedzi. Firma Met-Pol oferuje obrotowe krzesła montowane na metalowym stelażu. Charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, które nieco różni się od tradycyjnych, szkolnych krzesełek. Zamontowana w siedzeniu śruba z gwintem trapezowym umożliwia regulację jego wysokości do 200 mm. Obicie mebli może być wykonane ze sklejki profilowanej lub - aby podnieść komfort siedzących uczniów - z tapicerki. Są to bardzo trwałe i solidne produkty.

Szkolne szafki na wzór tych z amerykańskich seriali

W Polsce wciąż niewiele szkół postanawia wyposażyć się w meble tego rodzaju. Tymczasem są one bardziej praktyczne od zwyczajnych ławek i wieszaków. Po pierwsze, do takiej szafki można schować nie tylko kurtkę i buty, ale także na przykład strój na w-f czy książki. Wiadomo, że plecaki dzieci zawsze są bardzo wypchane podręcznikami. Ich ciągłe noszenie nie wpływa dobrze na kondycję kręgosłupa. Jeszcze jednym plusem szafek jest fakt, że każda z nich posiada własny klucz. Dzięki temu skończą się drobne kradzieże czy "żarty" uczniów chowających buty swoim kolegom. Drzwiczki szafek mogą być różnego koloru - aby uczniowie się nie mylili, każda klasa może mieć przypisany konkretny kolor.

Wyposażenie szatni

Jeśli jednak bardziej niż szkolne szafki dyrekcja szkoły woli tradycyjne ławki i wieszaki, Met-Pol ma w swojej ofercie również takie meble. W wielu szkołach szatnie nie posiadają ławek lub mają je, jednak w ilości, która nie wystarcza do tego, aby każdy uczeń mógł spokojnie usiąść i zmienić buty. Przebieranie się na stojąco, szczególnie w pomieszczeniu czy na korytarzu, w którym panuje tłok, nie jest zbyt bezpieczną czynnością. Wystarczy chwila nieuwagi, a uczeń może stracić równowagę i się przewrócić. Dlatego warto zadbać o wyposażenie szatni w ławki. Te proponowane przez Met-Pol mogą być jedno- lub dwustronne. Każda z nich posiada wieszaki przymocowane na górnej listwie, dzięki czemu nie będzie problemów ze znalezieniem miejsca po to, aby zmienić obuwie.

Firma Met-pol produkuje bardzo solidne i trwałe meble. Nadadzą się nawet dla najbardziej wymagających uczniów, chcących cieszyć się odpowiednim komfortem na lekcjach po to, aby skupić się na tym, co mówi nauczyciel. Ale takie meble szkolne będą także odpowiednie dla mniej spokojnej młodzieży, która nie potrafi dłużej usiedzieć spokojnie.

Podziel się