Materiał Partnera
Skuteczna ochrona głowy podczas wykonywania trudnych prac

Skuteczna ochrona głowy podczas wykonywania trudnych prac

Bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem podczas pracy. Ma ono szczególnie istotne znaczenie w przypadku profesji narażonych na specjalne zagrożenia, których występowanie jest na tyle częste, że noszenie dodatkowych zabezpieczeń jest obowiązkowe. Jedną z najważniejszych części ciała, która powinna być chroniona, jest głowa. Jej ochronę za pomocą profesjonalnych akcesoriów zapewniają renomowane sklepy BHP.

Pełna ochrona głowy

Niektóre zawody wymagają zastosowania kompleksowej ochrony głowy. Przydatne są więc specjalistyczne hełmy, które są niezwykle wytrzymałe i skonstruowane w taki sposób, by nie zaburzać komfortu osoby podczas pracy. Jednym z nich jest model przeznaczony do zagrożeń występujących podczas działań prowadzonych na wysokościach. Dzięki niemu spadające elementy czy nagłe upadki są w pełni amortyzowane przez hełm, a solidna konstrukcja pozwala na pochłonięcie siły powstałej podczas uderzenia. Oferowane przez sklep Delta BHP produkty tego typu spełniają wszelkie rygorystyczne normy i gwarantują osobom pracującym na wysokościach kompleksową ochronę głowy. Wykonywanie poszczególnych zadań w takich warunkach jest mocno obciążające, dlatego tego typu hełmy wyposażone są zazwyczaj w specjalny napotnik. Wchłania on nadmiar powstającej wilgoci, dzięki czemu praca jest w pełni komfortowa. Niekiedy wykonywana profesja niesie za sobą także zagrożenia ze strony bocznej. W takim wypadku niezbędna będzie również ochrona twarzy. Znajduje one zastosowanie m.in. w pracy zespołów ratowniczych czy osób zajmujących się serwisowaniem instalacji elektrycznych o dużym napięciu.

Kask niczym czapka

W warsztatach produkcyjnych najczęściej wykorzystywane są z kolei kaski, które swoim wyglądem przypominają popularne czapki z daszkiem. To tzw. czapki antyskalpowe, charakteryzujące się specjalną wkładką z tworzywa sztucznego. Daszek zapobiega dostawaniu się zabrudzeń w okolice oczu. Jest jednocześnie skonstruowany w taki sposób, by nie ograniczać pracownikowi pola widzenia. Ochrona głowy to również dbanie o poszczególne jej elementy narażone na szkodliwe czynniki podczas wykonywanej pracy. W niektórych zawodach chroniony musi być słuch – a co za tym idzie – uszy. Stosowane często w budownictwie i przemyśle ciężkim ochronniki słuchu w postaci nauszników występują także w wersji nahełmowej. Mogą być dodatkowo wyposażone w sprzęt radiofoniczny, który umożliwi kontaktowanie się z dyspozytorem lub innymi pracownikami. Warto zadbać o to, by tego typu sprzęt ochronny był wykonany z odpowiednich materiałów i gwarantował optymalne parametry w zakresie bezpieczeństwa. Takie produkty znaleźć można jedynie w renomowanych sklepach BHP.

Podziel się