Materiał Partnera
Co w ramach księgowości dla firm oferuje biuro rachunkowe Księga?

Co w ramach księgowości dla firm oferuje biuro rachunkowe Księga?

Kierowanie firmą to wiele obowiązków i formalności – należy je wszystkie wypełniać nie tylko w wyznaczonych przez urzędy i instytucje terminach, ale również poprawnie. Warto zapewnić sobie w tym zakresie kompleksową pomoc biura rachunkowego Księga. To zespół doświadczonych specjalistów, który jest w stanie zapewnić obsługę zarówno księgową, jak i kadrowo-płacową.

Kadry i płace

W zakresie obsługi kadrowo-płacowej biuro rachunkowe Księga proponuje swoim klientom wiele usług, w tym m.in. prowadzenie ewidencji kadrowej. Czasochłonna dokumentacja będzie w ten sposób wypełniana nie tylko poprawnie, ale też magazynowana w sposób ułatwiający odnalezienie pożądanych materiałów. Biuro rachunkowe Księga składające się z zespołu profesjonalistów będzie w stanie zadbać też o kontrolę i opiniowanie sporządzonych przez firmę umów cywilnoprawnych. Dzięki temu kontrakty zawierane z pracownikiem będą poprawne pod względem księgowym, zapewniając firmie brak problemów wynikających z niedomówień w tym zakresie i niejasnego skonstruowania umowy.

Po zatrudnieniu pracownika niezbędne jest prowadzenie jego akt osobowych. Tym również zajmie się biuro rachunkowe Księga, które w ramach kompleksowej obsługi kadrowo-płacowej wykona dla firmy miesięczną listę płac, a także zadba o przygotowanie rachunków do umów o dzieło oraz zlecenia. Pracownicy otrzymają w terminie wszelkie niezbędne zaświadczenia, a biuro rachunkowe Księga zadba też o ewidencję płacową.

Obsługa księgowa

Oprócz kwestii związanych z kadrami i płacami, biuro rachunkowe Księga jest w stanie zająć się również najważniejszymi usługami księgowymi niezbędnymi podczas prowadzenia własnej działalności. To spore udogodnienie dla przedsiębiorcy, który może powierzyć specjalistom prowadzenie księgi przychodów i rozchodów czy ksiąg handlowych. Bieżące ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych czy czasochłonne prowadzenie ewidencji wyposażenia oraz środków trwałych to również niełatwe zadania, których podejmie się biuro rachunkowe Księga. Księgowi sporządzą też wiele wniosków i sprawozdań.

Zaliczyć można do nich wnioski do PFRON, ale też te wypełniane w celu uzyskania dotacji bądź kredytu. W tym wypadku dokument musi być sporządzony czytelnie i określać potrzeby przedsiębiorcy, dlatego warto jego przygotowanie zlecić profesjonalistom z biura rachunkowego Księga. W ramach kompleksowej obsługi księgowej dla firm proponują oni również sporządzanie biznesplanu, co jest niezwykle istotne nie tylko przy zakładaniu przedsiębiorstwa, ale również w trakcie jego rozwijania. Warto zatem wybrać doświadczonych specjalistów i powierzyć im wszelkie sprawy księgowe oraz kadrowo-płacowe.

Opracowanie:

Ksiega Biuro rachunkowe Joanna Wiśniewska

Jelcz-Laskowice , Hirszfelda 66

Podziel się