Materiał Partnera
Charakterystyka powielaczy cyfrowych

Charakterystyka powielaczy cyfrowych

Termin „powielacz” tradycyjnie odnosił się do urządzeń, które od XIX do XX wieku wykorzystywane były do szybkiego kopiowania dokumentów. Obecnie niektóre marki sprzętu biurowego używają tego określenia do nazywana swych urządzeń, łączących w sobie funkcje skanera oraz drukarki. Jedną z tych firm jest Riso Kagaku Corporation - produkowane przez nią powielacze nazywane są również risografami.

Czym jest powielacz cyfrowy?

Na pierwszy rzut oka powielacze cyfrowe bardzo przypominają kserokopiarki, powszechnie spotykane w biurach. Posiadają one jednak cechy charakterystyczne sprawiające, że są one niezastąpione w przedsiębiorstwach, w których konieczne jest produkowanie dużych ilości kopii dokumentów w wysokiej jakości.

Wydajność

Ogromna szybkość drukowania kopii jest jednym z najważniejszych wyróżników powielaczy cyfrowych. Wydajność powielaczy Riso sięga nawet 180 kopii na minutę – oznacza to, że wydrukowanie tysiąca kopii zajmuje maszynie nieco ponad pięć i pół minuty. Tak ogromna prędkość pozwala do minimum zredukować koszty eksploatacji urządzenia.

Wysoka jakość odtworzenia obrazu

W przeciwieństwie do zwykłych kserokopiarek, powielacze cyfrowe stworzone zostały z myślą o jak najdokładniejszym kopiowaniu dokumentów. Urządzenia marki RISO umożliwiają tworzenie wydruków zarówno czarno-białych, jak i kolorowych (w niektórych modelach konieczna jest wymiana standardowe cylindra drukującego czarno-białego na cylinder kolorow – zabieg ten nie sprawia jednak żadnych problemów, każdy użytkownik może dokonać go samodzielnie). Najbardziej zaawansowane modele udostępniają wiele opcji zmiany właściwości drukowanych dokumentów, między innymi poprzez regulację kontrastów.

Sterowanie

Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą intuicyjnego dotykowego panelu obsługi. Umożliwia on podgląd tworzonego wydruku. Pliki przeznaczone do druku mogą być dostarczane za pośrednictwem komputera podłączonego do środowiska sieciowego lub pamięci USB flash.

Powielacze cyfrowe marki Riso Kagaku Corporation znajdziemy w ofercie dystrybutora, firmy Grafix-Bis ze Szczecina.

 

Podziel się