Artykuł sponsorowany Zdalnie sterowane pojazdy dla dzieci – co wybrać?

Zdalnie sterowane pojazdy dla dzieci – co wybrać?

Zdalnie sterowane zabawki, czyli zabawki RC (Radio Control, po polsku sterowanie radiowe) cieszą się popularnością nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Wspólna zabawa takimi gadżetami może dostarczać frajdy całej rodzinie. Najpopularniejsze wciąż są zdalnie sterowane auta, ale nie brakuje też fanów pojazdów pływających i modeli latających. Kiedy planujemy zakup takiej zabawki, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jak wybrać najlepszą zabawkę?

Skala zabawki, zasięg i sterowanie

Pierwszy parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę, to skala, która informuje nas o wielkości modelu względem oryginału. Skala mówi o tym, ile razy nasz model jest mniejszy od pełnowymiarowego samochodu, czy innego pojazdu. Zdalnie sterowane zabawki dedykowane dzieciom są niewielkie, a więc wykluczają jazdę po nierównym terenie. Możemy się nimi bawić w domu lub na równej powierzchni, a nie na przykład na trawiastym terenie. Skala zabawek, które znajdziemy w zwykłych sklepach, to zwykle 1:43, choć możemy natrafić również na modele o skali 1:30, 1:16, czy 1:12. Profesjonalne zdalnie sterowane zabawki, które przeznaczone są dla doświadczonych pasjonatów, mają skalę nawet 1:10. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę ze zdalnie sterowanymi pojazdami, warto wybrać nieco mniejsze. 

Kolejny parametr to zasięg, czyli odległość, na jaką pojazd może się oddalić od sterującego - dowiadujemy się w sklepie Modelarnia.pl. W samochodach dla dzieci zasięg pilota to zwykle 10 m. 

A jak właściwie wygląda sterowanie? - Pilot działa na określonej częstotliwości radiowej. Może mieć kształt podobny do kontrolera do gry na konsoli, pistoletu lub kierownicy. Od naszych preferencji zależy, jaki będzie dla nas najbardziej wygodny.

Zasilanie i prędkość

Zdalnie sterowane pojazdy mogą być zasilane na dwa sposoby: na baterie lub akumulator. Zasilany musi być zarówno pojazd, jak i kontroler. Jeśli model jest zasilany na akumulator, do zestawu powinna być dołączona ładowarka. Kupując pojazd, warto zwrócić na to uwagę. Istotna jest również prędkość, z jaką będzie się poruszała nasza zabawka. Zdalnie sterowane samochody dla dzieci osiągają zwykle prędkość w granicach 7-10 km/godzinę. Dla najmłodszych warto wybierać tańsze modele, a dla dzieci starszych takie, które mają dodatkowe funkcje. Na rynku dostępne są zabawki, które są niemalże idealnym odwzorowaniem oryginału, na przykład Forda Mustanga z 1969 roku, Ferrari Enzo, czy samochodów Formuły 1. Ich konstrukcja jest solidna, wykonana z metalowego odlewu. Jest odporna na uszkodzenia, mają mocne zawieszenia i zasięg nawet do kilkuset metrów! Jeżeli możemy pozwolić sobie na zakup droższej zabawki, zdecydowanie warto zainwestować w model, który będzie służył nam dłużej i którym będziemy się lepiej bawić. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas