Materiał Partnera
Magic: The Gathering – najpopularniejsza z gier karcianych

Magic: The Gathering – najpopularniejsza z gier karcianych

Za najbardziej popularną grę karcianą o tematyce fantastycznej uważany jest tytuł Magic: The Gathering. Popularna seria zdobyła serca fanów nowatorskim podejściem oraz rozbudowaną warstwą fabularną. W grze wcielamy się w postać czarodzieja, który używając swoich specjalnych, indywidualnych zdolności, stara się pokonać przeciwnika. Czy jest to trudne? Na początek potrzeba jedynie własnej talii kart.

Magic: The Gathering- początki

Początki serii sięgają początku lat 90. XX w. Wstępnie tytuł miał być popularną wtedy grą planszową, ale ze względu na ewentualne wysokie koszty produkcyjne, wydawnictwo zdecydowało się na zaprezentowanie światu gry karcianej. Wszyscy zainteresowani bardzo szybko dostrzegli ogromny potencjał rozrywkowy w grze, która pomimo relatywnie prostych zasad, oferowała niespotykaną jak dotąd możliwość rozbudowywania talii. Jej kolejnym atutem były dodatkowe informacje zawierane na kartach, które w jednej chwili mogły zmienić całą rozgrywkę.

Tytuł odniósł ogromny sukces. Na tyle duży, że przerósł oczekiwania samego wydawcy, który zdecydował się na kontynuowanie serii. Zapewnia ona graczom rozrywkę aż po dzisiaj.
Na całym świecie organizowane są rozbudowane turnieje. W finałach spotyka się tylko elita graczy, ponieważ wcześniej należy przebrnąć przez eliminacje. Każdy, kto marzy o tym, aby stać się członkiem społeczności, dzięki firmom takim jak Centrum MTG Jarosław Podlasiński, ma bardzo ułatwione zadanie. Sprzedaż wysyłkowa kart kolekcjonerskich to doskonała propozycja dla tych, którzy nie mają czasu na osobiste poszukiwania w sklepach. Wystarczy jedno kliknięcie i wskazanie adresu dostawy. Możliwy jest również odbiór osobisty. Ogromny asortyment zadowoli zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy.

Rozgrywka w Magic: The Gathering

Oczywiście każdy, kto zdecyduje się na zakup talii kart MTG, będzie musiał zapoznać się
z zasadami gry. Nie są one skomplikowane, a dla pasjonatów przeczytanie ich będzie tylko czystą formalnością. Najczęstszą spotykaną formą rozgrywki jest walka pomiędzy dwoma graczami. Istnieją również wersje dla składu czteroosobowego. Każdy z zawodników zaczyna z 20 punktami życia. Utrata wszystkich z nich oznacza koniec. Choć to tylko jeden ze sposób na wyeliminowanie rywala. Dobór kart będzie świadczył o strategii, jaką gracz obrał na dany pojedynek. Do trzech typów kart podstawowych zalicza się lądy, działania i stworzenia.
Każda z nich pełni inne funkcje, które urozmaicają zabawę. Gracze zaczynają z siedmioma kartami. Rozgrywka podzielona jest na tury i fazy. Tylko w ich trakcie można wykonywać określone działania. Do rodzajów rozgrywek należą standard, modern, commander, paper oraz legacy.  Standard, modern i commander są najbardziej popularne.

Opracowanie:

Centrum Mtg Jarosław Podlasiński

Warszawa , Bolesławicka 24 lok. 105

Podziel się