Materiał Partnera Zastosowanie ścianek działowych

Zastosowanie ścianek działowych

W wielu miejscach, przede wszystkim w różnego rodzaju biurowcach problemem jest nadmierny hałas. Trudno jest pracować, słysząc cały czas muzykę od sąsiada czy głośną rozmowę telefoniczną. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazują się m.in. ścianki działowe. Co więcej  ich zastosowanie jest o wiele szersze. Gdzie zatem sprawdzają się ścianki działowe? Na jakie materiały w tym przypadku postawić?

Ścianki działowe z cegły

Ścianki działowe wykonywane są z wielu różnych materiałów, w zależności od tego jakie ma być ich ostateczne zastosowanie. Najbardziej wytrzymałe są te wykonane z cegły. Jednocześnie cechują się one znaczną ochroną akustyczną. Są jednak dość masywne, a więc na ogół do ich budowy wykorzystywana jest tzw. cegła dziurawka. Dobrze sprawdzają się również ścianki działowe z pustaków ceramicznych czy szkła. Są one funkcjonalne, a jednocześnie i estetyczne, dlatego pasują do pomieszczeń, które wymagają podzielenia, ale dopływ światła dziennego ma zostać zachowany.

Ścianki działowe z betonu działkowego

Proste do wykonania, ale nieco mniej trwałe są ścianki działowe wykonane z betonu działkowego. W tym przypadku wykorzystuje się bloczki, które są lekkie, a ponadto muruje się je bardzo szybko. Warto jednak uważać na to, aby na tego typu ściankach działowych nie wieszać zbyt ciężkich przedmiotów, ponieważ beton działowy nie cechuje się zbyt dużą wytrzymałością. Bardzo popularne w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej czy biurowcach cieszą się także ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych – tych nie trzeba już dodatkowo wzmacniać, co pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, materiału oraz wysiłku.

Ścianki działowe z profili aluminiowych

W wielu sklepach czy innych  obiektach komercyjnych wykorzystuje się powszechnie ścianki działowe z profili aluminiowych. Zapewniają one przede wszystkim doskonałą  akustykę, co pozwala na szybkie wydzielenie wielu stanowisk pracy nawet w przypadku przestrzeni otwartych. Takie rozwiązanie pozwala zachować komfort podczas wykonywania codziennych czynności. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że wykonywane obecnie ścianki działowe prezentują się bardzo efektownie, a więc w żaden sposób nie obniżają  wizualnych wrażeń. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że cieszą się one z roku na rok coraz większą popularnością. Ich wykonywaniem od wielu lat zajmują się takie firmy, jak MS Konserwacja, która na co dzień obsługuje różnego rodzaju nieruchomości o charakterze komercyjnym i usługowym, w tym również te wielkopowierzchniowe.

Podziel się