Materiał Partnera Zastosowanie promienników w termoterapii

Zastosowanie promienników w termoterapii

Termoterapia to odrębny dział lecznictwa fizykalnego, w którym wykorzystuje się energię cieplną dla celów terapeutycznych. Zastosowanie znajdują tu wysoka oraz niska temperatura, które oddziałują na organizm ludzki. Są one zalecane w wielu różnych schorzeniach, np. reumatyzmie, różnego rodzaju bólach, dnie moczanowej, nieżycie żołądka. Dowiedz się, jak wykorzystuje się w termoterapii promienniki ciepła i dlaczego warto z nich korzystać.

Charakterystyka promienników ciepła

Promienniki ciepła stają się coraz popularniejsze. Na rynku znajduje się wiele ich rodzajów, jednak warto zwrócić uwagę na ich jakość, moc, kształt, a także przeznaczenie. Ważne, by w obudowie urządzenia nie kumulowało się wytwarzane ciepło. Dzięki temu sprzęt jest bezpieczny dla użytkowników. Ma to też przełożenie na wydłużenie czasu pracy lampy.

Nowoczesne promienniki są wykonywane w jedno bądź dwu lampowej. Odpowiednio dobrany kształt reflektora oraz optymalne lustro zapewniają szeroki rozsył promieni ciepła. W efekcie uzyskuje się wysoki komfort cieplny, a przegrzanie punktowe zostaje wyeliminowane. Z tego powodu dobrym pomysłem jest np. ogrzewanie łazienek promiennikiem. Mogą one również posłużyć do termoterapii. Ciepło podczerwieni z powodzeniem stosowane jest chorobach przewlekłych i leczeniu różnego rodzaju urazów.

Promienniki w termoterapii

Głębokie ciepło generowane przez promienniki jest zalecane do:

  • wzmocnienia organizmu osób aktywnych fizycznie, również sportowców,

  • rozgrzewania mięśni,

  • profilaktyki przed kontuzjami,

  • niwelowania bólów mięśniowych, kręgosłupa, nerwobóli,

  • wspomagania leczenia rwy kulszowej, lumbago oraz ischias,

  • wspomagania leczenia trądziku i innych problemów skóry,

  • leczenia przeziębienia,

  • wspomagania procesów odchudzania.

Jak wskazują specjaliści firmy DREWART, leczenie ciepłem stosuje się również w przypadku przewlekłych stanów zapalnych mięśni, chorób zwyrodnieniowych stawów. Wspomaga terapię stanów pourazowych, przykurczy mięśniowych, a także niedowładów kończyn górnych i dolnych.

Promienniki ciepła mogą być wykorzystywane w chorobach laryngologicznych, ginekologicznych, nefrologicznych, krążeniowych, pokarmowych i urologicznych. Warto je stosować w fototerapii oraz terapii antydepresyjnej. Są doskonałe do rozgrzania mięśni przed masażem oraz wyczerpującym treningiem sportowym. Wart pamiętać, że uzyskane efekty w dużej mierze zależą od organizmu. Jak w każdym przypadku, stosując promienniki ciepła, również należy kierować się własnymi odczuciami i potrzebami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas