Materiał Partnera Zastosowanie pianki pur w izolacji budynków

Zastosowanie pianki pur w izolacji budynków

Ocieplanie budynków to podstawowy element kompleksowej konserwacji. Istnieją różne materiały, które wykorzystuje się w celu ocieplania domów, takie jak styropian czy wełna. Ze względu na trend i szeroką innowację powszechne stało się aplikowanie ocieplenia w postaci pianki pur, która zdobyła uznanie fachowców oraz klientów korzystających z usług firm budowlanych. Czym się wyróżnia na tle innych metod?

Pianka pur w rękach fachowca

Pianka poliuretanowa, zwana w branżowych kręgach pianką pur, jest najczęściej stosowanym narzędziem pracy przy dociepleniach elewacji budynków. Jest to rodzaj izolacji natryskowej, którą w łatwy sposób można wytwarzać oraz aplikować w ramach indywidualnych potrzeb. Materiał na piankę jest produkowany na bieżąco przez ekipę budowlaną podczas trwania prac budowlanych, a za pomocą specjalnego agregatu z łatwością można ją aplikować w dowolnie wybrane miejsce. Dlatego też tworzywo pianki pur jest konkurencyjne na rynku budowlanym ze względu na łatwą aplikację oraz wytworzenie. Coraz więcej wykonawców decyduje się na korzystanie z tego nowoczesnego sposobu ociepleń budynków ze względu na wyższą skuteczność oraz łatwiejszą i dokładniejszą aplikację ocieplenia. Usługi ociepleniowe za pomocą pianki poliuretanowej realizuje również firma Skibator z Włocławka.

Cechy charakterystyczne i właściwości pianki pur

Jak wiadomo, pianka poliuretanowa jest mało odporna na promienie słoneczne, z tego względu należy ją chronić i wykorzystywać do ocieplania wewnętrznych przestrzeni. Poza tym pianka pur ma także dobrą przyczepność i jest lekka. Co więcej, dzięki swojej właściwości rozprężania dostaje się w najmniejsze zakamarki elewacji, co gwarantuje całościowe ocieplenie powierzchni. Jeśli pianka ociepla zewnętrzne elementy budynku, stosuje się osłony w postaci na przykład farby akrylowej. Służy to zachowaniu trwałości danego zabezpieczenia budynku.

Firma Skibator utrzymuje jakość wykonywanych usług i profesjonalizm na najwyższym poziomie – warto z nich skorzystać w razie konieczności ocieplenia budynku. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których firmy stosują tańsze produkty lub dodają do zaprawy wodę, co obniża jakość pianki. Warto więc, będąc zleceniodawcą, zainteresować się materiałami, których używają, aby czerpać korzyści z ocieplenia budynku przez długie lata.

Podziel się