Materiał Partnera Zastosowanie maszyn budowlanych oraz zasadność ich wynajmu.

Zastosowanie maszyn budowlanych oraz zasadność ich wynajmu.

Sprzęt budowlany jest niezbędny na budowie. Mamy dwa wyjścia: kupić lub wypożyczyć. Decyzja zależy od tego, jak często będzie nam potrzebny. Musimy przekalkulować czy zakup będzie opłacalny. Jeśli rzadko będziemy z niego korzystać, oczywiste jest, że wypożyczenie jest bardziej opłacalne niż w zakup. Wypożyczenie nie wymaga przechowywania i serwisowania sprzętu.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego świadczy natychmiastowy czas realizacji prac. W firmie Pawła Barylskiego sprzęt budowlany dostępny od ręki, co pozwoli na szybkie rozpoczęcie robót na budowie. Jeśli teraz musielibyśmy zakupić sprzęt i zatrudnić pracownika, potrzebowalibyśmy więcej czasu, a budowa nie może czekać. Ponadto kupno sprzętu czy maszyny jest kosztowne. Nie zawsze inwestycja jest konieczna i opłacalna. Jeśli nawet mamy pracownika do obsługi np. koparki, możemy ją wypożyczyć i swobodnie korzystać. Nie generujemy zbędnych kosztów przy zakupie nowej koparki. Po zakończonych pracach zwracamy sprzęt. Wynajem sprzętu ma też inne zalety. Przede wszystkim sprzęt, który wypożyczamy, jest sprawny technicznie, ponieważ przechodzi proces serwisowania, dlatego możemy być spokojni, że nas nie zawiedzie w trakcie realizacji usługi budowlanej. Ważne jest również to, że po wykonanej pracy, nie musimy poddawać go serwisowaniu, ponieważ zrobi to za nas wypożyczalnia. Udostępniana maszyna posiada również ubezpieczenie, dlatego i ten ciężar schodzi z naszych barków.

Teren pod budowę, czyli miejsce dla koparki.

Mamy pozwolenie na budowę domu i przystępujemy do wykonywania prac ziemnych. Prace ziemne mają na celu przygotowanie gruntu, zgodnie z dokumentacją. Roboty na budowie obejmują zasypywanie, przesuwanie, oddzielanie i przemieszczanie warstw gruntu i zagęszczanie urobku. Roboty ziemne mogą być wykonywane jedynie odpowiednimi maszynami budowlanymi takimi jak: koparki, spycharki, ładowarki, walce, ubijarki, zgarniarki, równiarki i zrywarki. Nie ma możliwości, żeby takie prace budowlane jak: wykopy i nasypy, makroniwelacja oraz niwelacja terenu, mogły być przeprowadzone bez specjalistycznego sprzętu. Roboty ziemne zaczynamy od wyrównania terenu, dalej realizujemy wykopy na instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i gazowe. Do prac ziemnych jest potrzebna koparko – ładowarka. Możemy kupić sprzęt, ale to mija się z celem, gdyż konieczne będzie zatrudnienie pracownika do obsługi sprzętu. Po zakończeniu prac budowlanych sprzęt budowlany musimy przechowywać lub sprzedać. Wynajmijmy firmę Pawła Barylskiego, która świadczy usługi koparko-ładowarką, oraz innym sprzętem budowlanym. Wykona cały zakres prac odpowiednimi urządzeniami. Możemy również wypożyczyć maszyny na budowę, jeśli sami posiadamy uprawnienia do obsługi koparki.

Opracowanie:

Paweł Barylski

Ozorków , Kilińskiego 4

  • tel. 791 467 557

Podziel się