Artykuł sponsorowany Zastosowanie emulsji w procesie hydrofobizacji betonu

Zastosowanie emulsji w procesie hydrofobizacji betonu

Beton to materiał wykorzystywany w budownictwie niezwykle często. Konieczne jest, aby miał dobry skład, bo to w dużej mierze od niego zależy jakość produktu. Poza tym beton może być dodatkowo ulepszany, dlatego też poddaje się go różny procesom, na przykład hydrofobizacji. Na czym on polega i jakie są jego skutki? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Co to jest hydrofobizacja betonu?

Bardzo ważne jest, aby beton wykorzystywany w budownictwie zapewniał trwałość konstrukcji oraz jej odporność na szkodliwe warunki. Jednym z takich czynników jest wilgoć. Aby uchronić przed nią powstające powierzchnie, można nakładać na nie emulsje silikonowe lub inne specjalistyczne preparaty. Wówczas zachodzi proces hydrofobizacji, który polega na uodpornieniu betonu na negatywne działanie wilgoci. Dzięki preparatom tego typu woda nie wnika w strukturę materiału i nie stanowi zagrożenia dla jakości wznoszonych obiektów. Powierzchnie chronione w ten sposób odpychają wilgoć, dzięki czemu są na nią odporne.

Czy zastosowanie emulsji to skuteczna metoda hydrofobizacji?

Hydrofobizacji można poddawać różne materiały – nie tylko beton, ale także na przykład tkaniny, szyby, metale czy inne produkty budowlane, takie jak cegły. Preparat wybiera się w zależności od konkretnego przypadku. Jeśli chodzi o beton, emulsje silikonowe są bardzo ciekawą opcją. Substancje dodaje się do betonowej masy, z której następnie powstaje wylewka podłogowa lub ściany. Dzięki temu powierzchnie te są odporne na działanie wilgoci i nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wody. Niewątpliwą zaletą jest również łatwy sposób aplikacji preparatu.

Dlaczego warto przeprowadzać hydrofobizację betonu?

W niektórych pomieszczeniach w domu panuje wyjątkowo wysoka wilgotność, przez co są one bardziej narażone na powstawanie plam czy zniszczeń. To właśnie przede wszystkim te przestrzenie powinny zostać zabezpieczone. Nie ma jednak przeszkód, aby zastosować emulsję silikonową również w innych częściach budynku – w końcu kontaktu powierzchni z wodą i wilgocią nie zawsze da się przewidzieć.

Warto zaopatrywać się w preparaty pochodzące od zaufanych producentów. Przykładem firmy, która zajmuje się dystrybucją emulsji tego typu jest Bowit. Hydrofobizacja nie ma wpływu na zewnętrzne cechy powierzchni, ale wnika w ich głąb, dzięki czemu może je skutecznie chronić przed wilgocią. Warto się na to zdecydować, aby zadbać o podłogi i ściany oraz uniknąć zniszczeń i zabrudzeń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas