Materiał Partnera Zasady projektowania klimatyzacji w szpitalach

Zasady projektowania klimatyzacji w szpitalach

Nikt nie lubi szpitali. Nie dość, że musimy przebywać w nich z racji choroby, to warunki, jakie w nich panują, niejednokrotnie nie sprzyjają naszej wygodzie. Dlatego trzeba przestrzegać norm, które określają zasady projektowania klimatyzacji w szpitalach, aby zapewnić pacjentom komfortowe dochodzenie do zdrowia.

Podstawowe wymagania prawne

Szczególną uwagę należy zwrócić na bloki operacyjne, izolatki oraz pokoje, w których przebywają chorzy o niskiej odporności. Tam konieczne jest projektowanie klimatyzacji szpitalnej, zapewniającej właściwe parametry powietrza przez zastosowanie wentylacji nawiewno-wywiewnej bądź najlepiej – należycie dobranych klimatyzatorów. Zamontowane urządzenia powinny być regularnie serwisowane i poddawane czyszczeniu. W przeciwnym razie ich prawidłowego działanie nie będzie możliwe. Ponadto, konieczne jest odpowiednie rozmieszczenie nawiewów i otworów rewizyjnych, umożliwiających wspomnianą kontrolę zastosowanych sprzętów do wentylacji i klimatyzacji.

Profesjonalna firma dobierze właściwe rozwiązania

Tylko fachowa, doświadczona firma jest w stanie dobrać właściwe rozwiązania dla niełatwych warunków, jakie panują w szpitalu – mówi nasz rozmówca z firmy Klimor. Należy zwrócić uwagę na pomieszczenia, które wymagają zachowania najwyższych norm odnoszących się do czystości. Profesjonaliści nie tylko zaproponują odpowiednie urządzenia, ale również przeprowadzą ich montaż, należycie je wyregulują, a w dalszej kolejności – dokonają obsługi gwarancyjnej i serwisowej.

Znaczenie klimatyzacji w szpitalach

Odpowiedni system klimatyzacji w budynkach szpitalnych to nie tylko umożliwienie dostępu do czystego, świeżego powietrza. To także wyeliminowanie występowania zakażeń wśród pacjentów, które mogłyby znacznie pogorszyć stan ich zdrowia. Właściwa temperatura i wilgotność powietrza zapobiegają wystąpieniu takich problemów, a jednocześnie niewątpliwie wpływają na komfort pracy lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas