Artykuł sponsorowany Zaprawy do naprawy betonów

Zaprawy do naprawy betonów

Beton to niesamowicie solidne tworzywo, jednak z czasem – jak i wszystko – ulega uszkodzeniu. Ulice, parkingi, hale, stacje… wyobraź sobie, jak wyglądałyby te miejsca, gdyby nikt nie naprawiał popękanych i zniszczonych powierzchni. Dlatego powstały skuteczne zaprawy do naprawy betonów. Niektóre działają tak szybko, że od razu odnawiają konkretną nawierzchnię. Dowiedz się więc, jakie zaprawy są godne uwagi i które sprawdzą się w Twoim przypadku.

Podstawowe rodzaje zapraw do naprawy betonów

Każda zaprawa powinna być dostosowana do rodzaju powierzchni. Niektóre lepiej się sprawdzą w przypadku ubytków na ulicy, a jeszcze inne lepiej na lotniskach czy przy mostach.

Jednym z preferowanych rozwiązań jest zaprawa PCC z cementu. Godna polecenia jest mineralna szpachla RENOCEM FC/AC, stosowana zazwyczaj w warstwach 0,5-5 mm. Z tego względu wykorzystuje się ją przede wszystkim do naprawy pęknięć i nierówności między innymi na:

  • parkingach,

  • halach przemysłowych,

  • stacjach benzynowych,

  • płytach żelbetowych lotniska,

  • kominach.

W dodatku ta zaprawa do napraw betonu nie absorbuje prawie w ogóle wody i nie wymaga warstwy szczepnej, gdyż ma dobrą przyczepność do podłoża.

Równie polecane są mineralne dwuskładnikowe zaprawy niskoskurczowe PCC. Są odporne na ścieranie i niezwykle przyczepne do podłoża. Ich wytrzymałość na odrywanie wynosi 2 MPa po 28 dniach dojrzewania. Dlatego tak chętnie są stosowane w przypadku lotnisk, placów manewrowych, parkingów, zbiorników, wiaduktów i innych specjalistycznych miejsc.

Zaprawy do naprawy betonu – wiele rozwiązań

Czasami się zdarzy, że dojdzie do nagłego pęknięcia betonu, co może wygenerować wiele szkód. Są na to szczególnie narażone baseny, rurociągi czy kopalnie. Dlatego warto postawić na szybkie zaprawy uszczelniające, korkujące i mocujące, które od razu zatrzymują wyciek wody. Takie właściwości ma np. znana zaprawa RENOCEM PLUG.

W przypadku sztywnych nawierzchni brukowych z płytek, kostki betonowej lub kamiennej czy krawężników na mostach swoją funkcję spełni specjalna sucha mieszanka drobnoziarnistego mikrobetonu, taka jak PRO-BED HS. Wiele osób stawia też na dodatki do zapraw. Są to polimerowe preparaty kontaktowe, które zwiększają przyczepność i urabialność zaprawy oraz zapewniają wodoszczelność i możliwość tworzenia cieńszych warstw.

Jeśli więc chcesz się zaopatrzyć w sprawdzone zaprawy, postaw na renomowanych dystrybutorów, takich jak Cemix, którzy w ofercie mają różne odmiany tych produktów Spełniają one wszystkie wymagane normy. Są przeznaczone zarówno do powierzchni pionowych, jak i poziomych.

Pamiętaj, że przy naprawie betonowej powierzchni warto się decydować tylko na dobrej jakości zaprawy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas