Materiał Partnera Zalety wynajmu podnośników koszowych

Zalety wynajmu podnośników koszowych

Podnośniki koszowe to urządzenia bardzo często wykorzystywane w branży budowlanej i nie tylko. Używa się ich również w pracach instalatorskich, remontowych, konserwacyjnych, w myciu elewacji budynków czy przycinaniu drzew. Żeby skorzystać z funkcji podnośnika nie musimy go nabywać na własność – alternatywnym rozwiązaniem jest wynajęcie maszyny na określony czas. Kiedy takie rozwiązanie może się opłacać?

Brak kosztów zakupu podnośnika

Wynajem podnośnika koszowego to usługa kierowana przede wszystkim do firm, instytucji i osób, które z tego typu sprzętu korzystają wyłącznie okazjonalnie, np. w kiedy istnieje konieczność usunięcia awarii elewacji na dużej wysokości bądź przycięcia suchych gałęzi drzew, które zagrażają otoczeniu. W takich przypadkach zakup podnośnika na własność jest zupełnie nieopłacalny – koszty, które poniesiemy będą nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do korzyści, które możemy dzięki nim osiągnąć. Szczególnie, jeśli zwrócimy uwagę na dość dynamiczny spadek wartości tych maszyn już po kilku latach od zakupu. Należy jednak pamiętać, że wynajem jest opłacalny tylko przez pewien określony czas. Im dłuższy okres wynajmu, tym większe nasze koszty – po przekroczeniu pewnej granicy może okazać się, że wynajem kosztuje nas więcej, niż kupno własnego sprzętu.

Sprzęt zastępczy

Z usług wynajmu podnośników koszowych często korzystają również firmy, które na co dzień same korzystają z takich sprzętów i nawet posiadają je w swoim własnym inwentarzu.

Zazwyczaj wynajęty sprzęty służy jako zastępstwo dla urządzeń, który uległy awariom i są chwilo wyjęte z użytku – wyjaśnia przedstawiciel firmy MajmaxWypożyczenie sprawnego podnośnika jest w takiej sytuacji dużo bardziej opłacalne, niż dopuszczenie do zastoju w wykonywanych pracach. Niekiedy zdarza się też, że firma znajduje się w okresie dynamicznego rozwoju i potrzebuje większej ilości sprzętów, niż jest w stanie sama sobie zapewnić. Również w takiej sytuacji wynajem jest pomocny – pozwala on pokryć zapotrzebowanie na sprzęt na czas potrzebny firmie do powiększenia własnej floty.

Wynajem może być również atrakcyjną formą zaopatrzenia się w niezbędne sprzęty na samym początku prowadzenia działalności gospodarczej.

Brak kosztów eksploatacyjnych i odpowiedzialności

Korzystając ze sprzętu wynajmowanego nie ponosimy odpowiedzialności za ubezpieczenie go oraz dbanie o jego stan techniczny – te obowiązki wciąż należą do właściciela podnośników, czyli wypożyczalni. Oznacza to, że nie musimy martwić się okresowymi przeglądami technicznymi pojazdów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas