Materiał Partnera Zalety wykończenia kostką brukową

Zalety wykończenia kostką brukową

Kostka brukowa to niezawodny produkt, który pozwala na wykończenie w elegancki sposób chodników, ścieżek w ogrodzie czy terenu wokół domu. Tak wykończona powierzchnia będzie prezentować się doskonale niezależnie od pory roku i zapewni komfort poruszania się po terenie. Dzięki dostępnej fakturze i kolorach wpisuje się idealnie w otoczenie i pasuje jako wykończenie nowoczesnych oraz bardziej tradycyjnych brył domów jednorodzinnych lub biur.

Rodzaje kostki brukowej

Kostka brukowa to najczęściej wybierany produkt do wykończenia zewnętrznego terenu wokół budynku. Dom i ogród prezentują się lepiej jeśli alejki, podjazd czy chodnik wykonane są z kostki z polbruku. Na dodatek utrzymanie porządku wokół domu jest znacznie łatwiejsze.

Kostka brukowa to ogólne określenie materiału wykończeniowego, który może przybierać różne kształty, grubość oraz kolory. To właśnie od wymienionych parametrów zależy przeznaczenie oraz rodzaj kostki brukowej. I tak możemy mówić o kostce, która sprawdzi się w miejscach o natężonym ruchu samochodowy oraz pieszym, ale też w miejscach, gdzie będzie ona pełnić wyłącznie walor wykończeniowy.

Zalety wykończenia kostką brukową

Kostka brukowa jest bardzo trwałym materiałem wykończeniowym. Uzyskuje się ją w procesie produkcyjnym poprzez wibroprasowanie, w czasie którego dochodzi do zagęszczenia betonu oraz nadania mu koloru. Dodatkowa kostka z polbruku charakteryzuje się niskim poziomem nasiąkliwości materiału. To z kolei wpływa na odporność kostki na mróz i dzięki temu może być ona stosowana na zewnątrz. Ponadto powierzchnie wybrukowane kostką są łatwe w utrzymaniu czystości. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do znaczącego zabrudzenia na przykład olejem, płynem hamulcowym czy innymi trudno schodzącymi substancjami. Wtedy do czyszczenia zaleca się użycie specjalnych płynów przeznaczonych do usuwania plan z kostki brukowej. Już po pierwszym zastosowaniu niechciane plamy znikają, a kostka wygląda jak nowa.

Kostka brukowa daje duże możliwości aranżacyjne. Dostępność różnych kształtów i kolorów sprawia, że przestrzeń wokół domy można dowolnie wykończyć zgodnie z gustem lub wizją właścicieli. Najczęściej wybierana jest jednak kostka w kolorze szarym lub różowym, która komponuje się praktycznie z każdym elementem elewacji i nadaje elegancki wygląd.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas