Materiał Partnera
Zalety stosowania agregatów malarskich

Zalety stosowania agregatów malarskich

Agregat malarski jest urządzeniem wspierającym prace wykończeniowe w budownictwie, a konkretnie służy malowaniu natryskowemu. Metodą malowania natryskowego możemy wykańczać zarówno wnętrza pomieszczeń, jak i ściany zewnętrzne.

Malowanie metodą natryskową umożliwiają właśnie agregaty, które pompują i sprężają farbę, co skutkuje łatwą i szybką, a jednocześnie dokładną aplikacją na daną powierzchnięwyjaśnia nasz rozmówca z firmy PAGAT. Ponieważ agregaty malarskie pozwalają na bardzo szybką pracę, są chętnie wykorzystywane podczas wykańczania bardzo dużych powierzchniowo obiektów.

Jakość powłok wykonanych natryskowo

Olbrzymią zaletą powierzchni malowanych natryskowo jest ich doskonała estetyka. Bezkontaktowe malowanie wyklucza ryzyko pozostawienia na ścianie faktury wałka, czy nieeleganckich zacieków, jakie może pozostawić po sobie pędzel. Powierzchnie malowane z wykorzystaniem agregatu są idealnie gładkie.

Duże możliwości przerobowe agregatów malarskich

Prędkość prac malarskich z agregatem to najbardziej rzucająca się w oczy zaleta pracy metodą natryskową. Tempo malowania jest bez wątpienia imponujące: w ciągu minuty możliwe jest dokładne pokrycie farbą nawet kilku m2. Oznacza to, że wykorzystując jeden agregat, ekipa malarska jest w stanie wykończyć w ciągu jednego dnia obiekt o powierzchni nawet 1000m2.

Malowanie natryskowe to oszczędność

Używając agregatu malarskiego oszczędzamy nie tylko czas, ale też pieniądze. Podczas malowania natryskowego zużywamy bowiem znacznie mniej farby, niż malując metodami tradycyjnymi. Szacuje się, że w stosując agregat możemy zaoszczędzić nawet 30% farby!

Jednak aby cieszyć się łatwym, szybkim i tanim malowaniem natryskowym nie musisz od razu inwestować we własny agregat. Osoby, które nie przewidują częstych prac malarskich lub po prostu przed zakupem chcą wypróbować pracy z agregatem malarskim, mają możliwość wypożyczenia takiego sprzętu.

Podziel się