Materiał Partnera Zalety powierzenia jednej firmie budowy domu pod klucz

Zalety powierzenia jednej firmie budowy domu pod klucz

Wciąż mało popularnym trendem w Polsce jest zatrudnianie jednej ekipy budowlanej, która zajmie się budową domu jednorodzinnego od pierwszych wykopów pod fundamenty, przez zakładanie instalacji, po malowanie ścian i układanie płytek. Tymczasem rozwiązanie to ma wiele zalet, których nie uświadczymy, zatrudniając kilka osobnych przedsiębiorstw.

Firma budowlana od wszystkiego

Budowa domu to ogrom różnych wątków, które wymagają posiadania zarówno wiedzy teoretycznej, jak i dużego doświadczenia. Są na rynku firmy budowlane, które posiadają cały zespół kompetentnych specjalistów - zarówno od prac budowlanych, jak i wszelkich instalacji i wykańczania wnętrz. Mogą oni wejść na plac budowy zaraz po wytyczeniu miejsca pod wykopy przez geodetę i pracować aż do jego całkowitego wykończenia pomieszczeń. Wybór takiej jednej, kompletnej ekipy budowlanej niesie za sobą wiele zalet.

Aby mieć pewność, że przedsiębiorstwo budowlane jest w stanie faktycznie zająć się zarówno pracami budowlanymi, jak i instalacjami i wykończeniem, koniecznie sprawdźmy opinie o nim, a także formalne potwierdzenie ich umiejętności. Tu kluczowe będą certyfikaty i atesty, które posiadają firma i jej pracownicy - takimi może pochwalić się na przykład przedsiębiorstwo Partnerhr Sp. z o.o budowlanka. Da nam to pewność, że fachowcy faktycznie są w stanie wywiązać się z obiecywanych robót i posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne czy doświadczenie.

Kluczowy brak opóźnień

Bardzo często problemy na budowie i opóźnienia wynikają z warunków atmosferycznych. Spóźnienie na jednym etapie prac wpływa na przesunięcie się terminów w kolejnym. Jeśli zarezerwowaliśmy termin u obleganych ekip budowlanych, nie będą sobie mogły pozwolić na taki przestój i zrezygnują ze świadczenia usług. Szukając nowej firmy budowlanej, możemy liczyć się z nieprzewidzianymi kosztami. Jedna ekipa budowlana od wszystkich prac to ciągłość robót niezależnie od opóźnień.

Znajomość słabych i mocnych stron działki i budynku

Gdy jedna firma budowlana pracuje na działce już od momentu wykopu, na wylot zna projekt i wszelkie problemy, które niesie za sobą dany teren. Dzięki temu zwróci uwagę na jej słabe i mocne strony przy dalszej budowie i będzie mogła podpowiedzieć rozwiązania, które nie były przewidziane w pierwotnym projekcie.

Zaufanie w kwestii finansów

Są na rynku budowlanym oszuści, którzy biorą zaliczkę na materiały i nie pojawiają się więcej na placu budowy. Zaufana firma budowlana, która jest z nami od początku to gwarancja zaufania i bezpieczeństwa finansowego w tym zakresie.

Reklamacje pod jednym adresem

Gdy przy użytkowaniu budynku coś przestanie działać lub zepsuje się - niezależnie, czy chodzi o instalacje, wady w samej budowie albo błędy w montażu armatury łazienkowej - nie musimy szukać winnych wśród ekip budowlanych. Za całość odpowiedzialna jest jedna firma budowlana i to do niej będziemy zgłaszać ewentualne reklamacje podczas okresu rękojmi.

Opracowanie:

Partnerhr Sp. z o.o budowlanka

Bydgoszcz , Dworcowa 104-108

  • tel. 48730606350

Podziel się