Artykuł sponsorowany Zalety posadzki z żywicy epoksydowej

Zalety posadzki z żywicy epoksydowej

Żywica epoksydowa służy jako tworzywo izolacyjne, do produkcji karoserii samochodowej oraz poszyć szybowców, a także w pracach budowlanych lub remontowych przy tworzeniu kompozycji posadzkowych. Jakie zalety mają tego typu posadzki?

Czym jest żywica epoksydowa?

Żywica epoksydowa jest rodzajem żywicy syntetycznej, która wyróżnia się brązowym lub bursztynowym kolorem. Jej składnikami są zazwyczaj polifenole i epichlorohydryna lub oligomery. Do jej utwardzenia potrzebny jest utwardzacz, który warunkuje temperaturę, w jakiej odbywa się ten proces. Zazwyczaj jest to amina w zakresie 5°C-150°C.

Jakie zalety posiada żywica epoksydowa?

Żywica epoksydowa posiada wiele pozytywnych cech, które sprawiają, że znakomicie nadaje się do wytworzenia estetycznej i praktycznej posadzki. Przede wszystkim odznacza się ona twardością, elastycznością oraz odpornością na ścieranie, wodę i działanie czynników chemicznych, a także atmosferycznych. Jest w stanie znieść temperaturę nawet do 120°C.

Cechuje się również znakomitą przyczepnością do różnych rodzajów podłoża, dzięki czemu można bez problemu położyć ją na balkonach, w kuchniach, pomieszczeniach produkcyjnych, warsztatach, a także budynkach inwentaryzacji gospodarczej – w przemyśle spożywczym, chemicznym i elektronicznym. Ponadto, jest dostępna w wielu kolorach i zapewnia łatwą do utrzymania czystości powłokę.

Jak zamontować posadzkę na bazie żywicy epoksydowej?

Montaż posadzek na bazie żywicy epoksydowej proponuje firma Rafmar – od 1995 roku wykonawca usług remontowych związanych z podłogą. Oprócz kompleksowych czynności montażowych różnego rodzaju wykładzin przez doświadczonych pracowników, oferuje współpracę w zakresie zaopatrzenia firm w szeroką gamę materiałów wykończeniowych, m.in. wykładzin winylowych i dywanowych oraz chemii budowlanej renomowanych producentów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas