Materiał Partnera Zalety oraz zastosowanie pomp ciepła Mitsubishi Electric

Zalety oraz zastosowanie pomp ciepła Mitsubishi Electric

Duża wydajność oraz energooszczędność to jedynie dwie z wielu zalet, jakie niesie ze sobą wykorzystanie pomp ciepła w ogrzewaniu mieszkania. Dzięki swojej atrakcyjności zyskują coraz większą popularność również w naszym kraju. Rozwiązaniem wartym uwagi są przede wszystkim nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda wykorzystujące technologię opracowaną przez Mitsubishi Electric.

Jak działa pompa ciepła?

Nowoczesne rozwiązania w zakresie budownictwa sięgają po systemy ekologiczne. Takim właśnie są pompy ciepła, które zasilane minimalnym zasobem energii elektrycznej wykorzystują energię z natury do ogrzewania budynków lub podgrzewania wody użytkowej. Źródło stanowić może tu powietrze, woda oraz ziemia, ale najpowszechniejszym jest to pierwsze. Na tym rozwiązaniu też oparte są nowoczesne systemy Mitsubishi Electric. Firma Romitex jest jej oficjalnym partnerem i prowadzi usługi z zakresu doradztwa i montażu instalacji sanitarno-grzewczych.

Pompy ciepła Ecodan firmy Mitsubishi Electric składają się z urządzenia wewnętrznego, hydroboxu i zewnętrznego agregatu. Zasada działania pompy ciepła jest prosta. Zewnętrzna jednostka wyposażone w wentylatory przetłaczające dużą ilość powietrza, które oddaje energie do czynnika chłodzącego w urządzeniu wewnętrznym. Następnie, doprowadzona do odpowiedniego poziomu, energia cieplna przekazywana jest do zamontowanych wewnątrz urządzeń odpowiedzialnych za ogrzewanie domu i dostarczenie ciepłej wody użytkowej. Źródło zasilania układu stanowi energia elektryczna w niewielkich ilościach. Połączenie pompy ciepła z systemem fotowoltaicznym pozwala uzyskać w pełni ekologiczny system grzewczy.

Pompa ciepła powietrze-woda Mitsubishi Electric znajduje zastosowanie w temperaturze nawet -28 stopni Celsjusza. Sprawdza się również latem, kiedy to – dzięki odpowiedniej konfiguracji systemu – może ochłodzić budynek.

Walory pomp ciepła

Pompy ciepła to nie tylko rozwiązanie ekologiczne, ale też ekonomiczne. Pozwalają odzyskać z otoczenia nawet do 75% wymaganej energii, co oznacza, że cechują się wysoką wydajnością. Wysoka temperatura zasilania oraz dopasowanie wymiarowo modułów wewnętrznych umożliwiają proste przekazywanie ciepła. Rozwiązanie to oferuje ponadto niemal nieograniczoną elastyczność w zakresie rozmieszczenia urządzenia zewnętrznego i montażu systemu w nowych budynkach.

Ten nowoczesny sposób pozyskiwania energii cieplnej jest też o wiele bardziej opłacalny niż tradycyjna instalacja. Przede wszystkim znacząco obniża koszty zakupu paliwa grzewczego – w tym przypadku jest nim powietrze. Oszczędności generowane przez pompę ciepła Ecodan przekraczają koszty jej zakupu. Niewątpliwą zaletą jest też możliwość uzyskania dofinansowania z rządowego programu Czyste Powietrze na zakup pompy ciepła Ecodan.


Podziel się