Materiał Partnera Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe, zalicza się dzisiaj do jednego z najbardziej wydajnego systemu grzewczego, który realizowany jest w ideach budownictwa pasywnego, tj. energooszczędnego i proekologicznego. Wybierając takie rozwiązanie, wraz z wentylacją mechaniczną, pompami ciepła, czy piecami piątej klasy, a także z dobrą termoizolacją i szczelnymi oknami, można zapewnić swojemu domowi, naprawdę olbrzymie oszczędności grzewcze!

Korzystny mikroklimat pomieszczeń

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet. Jeśli chodzi o tworzenie w pomieszczeniach zdrowego i przyjemnego mikroklimatu, warto wiedzieć, że rozwiązanie to jest najbardziej optymalne wraz z wykorzystaniem klimatyzacji, rekuperatorów odzysku ciepła, czy nawet z panelami fotowoltaicznymi. Ogrzewanie podłogowe, dzięki całkowicie innej cyrkulacji powietrza, niż w przypadku systemów grzejnikowych ściennych, zapewnia przede wszystkim ciepło od spodu, a delikatne niższą temperaturę, wyżej na wysokości 1,5 metra i dalej. Warto również wspomnieć o braku „wirowania” w powietrzu drobinek kurzu i brudu. Ogrzewanie podłogowe, to zatem inwestycja w równomierną temperaturę w całym pomieszczeniu, zdrowy mikroklimat również dla astmatyków, dzieci i alergików, a także w znaczne oszczędności grzewcze!


Optymalizacje finansowe

Pomimo tego, że ogrzewanie podłogowe jest droższe przy wykonaniu inwestycji w porównaniu z systemem grzejnikowym, warto wiedzieć, że w późniejszym czasie eksploatacji, można uzyskać znaczne optymalizacje finansowe. Przy tego typu rozwiązaniu łatwiej jest bowiem uzyskać odpowiednią, stałą temperaturę, którą można podtrzymywać. Zużywana energia do ogrzania, jest również mniejsza, niż w przypadku standardowych grzejników. Istotne jest jednak to, aby zwracać uwagę na sposób zagospodarowania wnętrza, oraz na dobór materiałów wykończeniowych – płytek, czy paneli. Każdy element przy tworzeniu ogrzewania podłogowego, dokładnie zatem ustala ze swoimi klientami wykonawcza firma PPHU Katarzyna Czapp C. Fiore, która działa w szerokiej branży instalacji sanitarnych.

Estetyka na najwyższym poziomie

Dzisiaj grzejniki ścienne, zwłaszcza w stylu klasycznym, skandynawskim, czy modernistycznym, mogą być elementami burzącymi aranżacyjną harmonię. To dlatego między innymi taką popularność zdobyło ogrzewanie podłogowe, które zapewnia całkowitą niewidoczność instalacji. Właściciele domów, dzięki temu mogą wykańczać wnętrza niemalże w nieograniczony sposób, bez konieczności zastanawiania się, czy dana sofa, czy stół stojący przy grzejnikach, będą zbyt dużą barierą dla emitowanego ciepła. 

Opracowanie:

PPHU Katarzyna Czapp "C.Fiore"

Góra , Abrahama 11

  • tel. 570 634 531

Podziel się