Materiał Partnera Zalety ogrodzeń, balustrad i bram ze stali czarnej

Zalety ogrodzeń, balustrad i bram ze stali czarnej

Stal czarna to materiał, który dzisiaj chętnie stosowany jest do produkcji różnego rodzaju ogrodzeń, balustrad oraz bram. W wersji ocynkowanej stal ta jest bardzo wytrzymała, gwarantując wieloletnią funkcjonalność bez konieczności serwisowania. Konstrukcje ze stali czarnej często przy tym tworzone są w nowoczesnym wydaniu idealnym dla stylu awangardowego, modernistycznego czy skandynawskiego.

Wysokie parametry techniczne

Stal czarna zwana jest inaczej stalą węglanową, a swój charakterystyczny kolor zawdzięcza połączeniu ze sobą stopów żelaza oraz węgla. Zawartość węgla wynosi przy tym maksymalnie do 2%. Gwarantuje to zarówno wysoką twardość, jak i pożądaną plastyczność. Stal czarna ze względu na właśnie te właściwości jest dzisiaj materiałem szeroko wykorzystywanym we współczesnym przemyśle. Tworzy się z niej blachy, profile stalowe, pręty, płaskowniki, teowniki, kształtowniki czy rury, a elementy te świetnie nadają się do tworzenia balustrad, poręczy, furtek, bram, ogrodzeń oraz przęseł.

Stal czarna jest chętnie wykorzystywana przez producentów systemów grodzeniowych z wielu względów. Przede wszystkim łączy ze sobą atrakcyjną i rozsądną cenę z wysoką jakością. Po ocynkowaniu świetnie radzi sobie z wodą i wilgocią. Jest wtedy antykorozyjna i niestraszne są dla niej mrozy oraz upały. Stal czarna odporna jest na promieniowanie UV, a także uderzenia. Jeśli chodzi o produkcję, jest prosta w obrabianiu i dodatkowo bez problemu można ją malować bez obawy o odprysk farby (malowanie proszkowe).

Nowoczesne balustrady a może klasyczne bramy

Ze względu na swoje własności plastyczne stal czarna może być w prosty sposób modelowana. Najlepsi producenci tworzą z niej naprawdę wyjątkowe wyroby i to często na specjalne zamówienie klientów. Tak działa m.in. firma TRAWA I OGRÓD, która ze stali czarnej może przygotować np. bramy dwuskrzydłowe i przesuwne, balustrady francuskie czy też poręcze dla schodów.

Podkreślić jednak należy to, że stal czarna najlepiej nadaje się do tworzenia geometrycznych, stosunkowo minimalistycznych konstrukcji, które podbijają rynek. Materiał ten pozwala tworzyć modne bramy, ogrodzenia i balustrady dla domów w stylu skandynawskim, awangardowym, industrialnym czy modernistycznym. Nie oznacza to jednak tego, że stal czarna nie może być wykorzystana do tworzenia bram przypominających te kute. Wszystko zależy od profilu działalności danego producenta.

Przykład ogrodzenia ze stali czarnej

Ze stali czarnej często tworzone są ogrodzenia panelowe. To wtedy wokół posesji w odpowiednich odstępach stawiane są prefabrykowane wieżyczki betonowe wykańczane np. klinkierem lub też wieżyczki murowane cegłą. Między nimi firmy producencko-monterskie umieszczają specjalne panele ze stali czarnej, które często przypominają ułożone jedna pod drugą szerokie i płaskie listwy. Takie ogrodzenia świetnie odgradza ogród od wzroku przechodniów i nadaje budynkowi eleganckiej nowoczesności. Oczywiście wspomniane panele mogą być tworzone w różnych mniej minimalistycznych motywach np. w wersji art deco.

Uniwersalizm w kreowaniu konstrukcji ze stali czarnej to ich duża zaleta. Warto ją wykorzystać i tworzyć unikalne balustrady, ogrodzenia czy też bramy i furtki. 

Opracowanie:

F.t.u. Trawa I Ogród Martyna Hanulok

Kalety , Lubszecka 15

  • tel. 660 951 488

Podziel się