Artykuł sponsorowany Zalety malowania ogrodzeń metodą proszkową

Zalety malowania ogrodzeń metodą proszkową

Malowanie proszkowe to jedna z bardziej efektywnych metod pokrywania metali. Farby proszkowe, w przeciwieństwie do lakierów ciekłych, dają bowiem powłoki gładkie, bez spękań, zacieków, pęcherzyków oraz zmarszczeń. Metoda ta świetnie sprawdza się m.in. do malowania ogrodzeń. Przedstawiamy zalety malowania proszkowego.

Malowanie proszkowe – czy warto?

Metoda proszkowa to jeden z najlepszych sposobów pokrywania mebli oraz różnych elementów otoczenia. Można stosować ją nie tylko do poprawy estetyki, ale także do malowania ochronnego przedmiotów metalowych. Szczególną zaletą malowania proszkowego jest możliwość zastosowania różnorodnych powłok.

Lakiery proszkowe nie wymagają stosowania warstwy podkładu, choć w celu wydłużenia żywotności powłoki malarskiej można zastosować zabezpieczenie antykorozyjne w postaci podkładu cynkowego. Co więcej, mają bardzo dobre własności mechaniczne i wysoką odporność na działanie czynników chemicznych – wyjaśnia ekspert reprezentujący firmę EL-MIX.

Zastosowanie – malowanie ogrodzeń

Wiele firm produkujących ogrodzenia, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, decyduje się na malowanie ich farbą podkładową i nawierzchniową. Jednak tego typu zabezpieczenie antykorozyjne nie jest długotrwałe, o wiele bardziej skuteczną metodą jest malowanie proszkowe.

Malując ogrodzenie proszkowo można nakładać na nie lakiery we wszystkich kolorach RAL.

Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą, a więc np. na metal. Osadzona warstwa proszku trzyma się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym.

W malowaniu proszkowym stosowane są 3 główne techniki elektryzacji i nakładania farby proszkowej:

  • technika natrysku elektrostatycznego – wysokonapięciowa,
  • technika natrysku elektrostatycznego,
  • technika natrysku elektrokinetycznego (trybu elektryzacji-tarciowa)

Pomalowane elementy nagrzewane są do temperatury 140-200 stopni Celsjusza, a w rezultacie farba proszkowa ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana w ten sposób powłoka lakiernicza jest odporna na chemikalia, na wysoką temperaturę, korozję oraz uszkodzenia mechaniczne.

Zalety malowania proszkowego

Malowanie ogrodzenia metodą proszkową ma wiele zalet. Przede wszystkim, nie emituje rozpuszczalników ani rozcieńczalników do środowiska i prawie w 100% wykorzystuje materiał malarski.

Wśród pozostałych korzyści płynących z malowania proszkowego wymienić warto:

  • znaczne oszczędności energetyczne,
  • duża wydajność,
  • oszczędność farby,
  • wysoka precyzja,
  • ochrona przed czynnikami chemicznymi i uszkodzeniami mechanicznymi,
  • brak szkodliwego wpływu na środowisko.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas