Materiał Partnera Zalety kotła Pellux Compact

Zalety kotła Pellux Compact

Pellet jest coraz częściej wybieranym paliwem stałym wykorzystywanym w centralnym ogrzewaniu. Ma mnóstwo zalet, zarówno dla użytkownika, jak i środowiska. Aby wykorzystać wszystkie mocne strony pelletu, warto zaopatrzyć się w nowoczesny sprzęt dostosowany do tego rodzaju opału. Przykładem może być kocioł Pellux Compact. Czym się charakteryzuje i gdzie się sprawdzi?

Poznaj pellet

Pellet to materiał opałowy wytwarzany z resztek z przerobu drewna. Wióry, jeszcze do niedawna marnowane w ogromnych ilościach, dziś są wykorzystywane jako opał o bardzo dobrej proporcji między wydajnością, ceną i wpływem na środowisko.

Jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności, pellet można porównać z ekogroszkiem – mówi specjalista z firmy Nibe-Biawar, która jest właścicielem marki Pellux. – W pozostałych aspektach pellet jest rozwiązaniem dużo lepszym. Produkuje zaledwie kilka kilogramów popiołu z jednej tony, więc można niemal zapomnieć o oczyszczaniu kotła. Emituje znacznie mniej dwutlenku węgla. Jest czysty w przechowywaniu i pięknie pachnie lasem.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pellet, jako paliwo nowe i ekologiczne, jest spalany w również nowych i ekologicznych kotłach, które zaprojektowano z myślą o czystym cieple i wykonano przy użyciu najnowszych technologii. Dzięki temu palenie pelletem jest jeszcze tańsze i niemal bezobsługowe. Jednym z takich kotłów jest Pellux Compact.

Pellux Compact i jego zalety

Pellux Compact to kocioł na pellet, którego największym atutem są niewielkie rozmiary przy znacznej wydajności. Można nim ogrzać dom o powierzchni 240 m2. Sprawność kotła sięga 92%.

Mimo niewielkich rozmiarów kocioł ten jest maksymalnie wydajny dzięki automatycznemu sterowaniu. Mikroprocesor czuwa nad podawaniem paliwa do komory spalania, dozowaniem tlenu oraz modulacją mocy, dynamicznie sterując całym systemem grzewczym.

Rozbudowana automatyka sprawia, że kocioł Pellux Compact nie wymaga od użytkownika dużo obsługi. Jedyne, o co powinien się zatroszczyć palacz, to to, aby w zasobniku zawsze był pellet. Usuwanie popiołu jest szybkie, proste i higieniczne. W zupełności wystarczy przeprowadzać je raz na kilka tygodni. Warto wiedzieć, że wolny od zanieczyszczeń popiół z pelletu doskonale nadaje się jako nawóz ogrodowy.

Rozpalanie i wygaszanie zachodzą automatycznie w oparciu o zaprogramowany harmonogram. Samoczynne jest także czyszczenie kluczowych dla działania urządzenia elementów: wymiennika ciepła i rusztu palnika. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego oprogramowania korzystającego z łączności internetowej możemy sterować swoim kotłem z dowolnego miejsca na Ziemi, używając dedykowanej aplikacji na smartfon.

Podziel się