Materiał Partnera
Zalety klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych

Zalety klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych

Klimatyzacja od jakiegoś czasu nie jest luksusem, który spotykać możemy jedynie w wybranych, ekskluzywnych miejscach. Na rynku znajdziemy obecnie całe mnóstwo różnych modeli klimatyzatorów na każdą kieszeń. Dzięki swym zaletom stają się one coraz częstszym elementem wyposażenia domów i biur.

Zalety klimatyzacji w biurze

Najważniejszy plus korzystania z klimatyzacji w biurze to oczywiście poprawa warunków pracy, szczególnie latem. Wysokie temperatury nie zachęcają zbytnio do aktywności umysłowej, sprzyjają senności – to z kolei przekłada się na znacznie zaniżoną efektywność pracowników. Obniżenie temperatury w pomieszczeniach sprawia, że przebywanie w nich staje się znacznie przyjemniejsze i sprzyja produktywności. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru – temperatura pomieszczenia nie powinna być niższa o więcej niż 6 stopni w stosunku do temperatury na zewnątrz. Zbytnie wychłodzenie pomieszczeń przy bardzo dużych upałach może być przyczyną szoku termicznego, osłabienia odporności organizmu i w konsekwencji rozwoju chorób.

Oczyszczanie powietrza

Schładzanie powietrza to nie jedyna funkcja klimatyzacji, która sprzyja poprawie warunków pracy. Druga z nich to oczyszczanie pomieszczenia z unoszących się w nim drobnoustrojów, czyli bakterii, grzybów, kurzu czy pyłków. Filtry znajdujące się w klimatyzatorze skutecznie oddzielają powietrze od zanieczyszczeń – jest to szczególnie istotne dla osób cierpiących na schorzenia układu oddechowego, np. astmę lub coraz częstsze alergie. Jednak w tej kwestii również powinniśmy zachować rozwagę – filtry mają ograniczoną przepustowość, w pewnym momencie należy je wymienić, w przeciwnym wypadku staną się one siedliskiem drobnoustrojów, które zaczną z powrotem przedostawać się klimatyzowanego pomieszczenia i stwarzać zagrożenie zdrowotne dla pracujących w nim osób. Dlatego należy pamiętać o regularnym serwisowaniu klimatyzacji.

Usługi z zakresu profesjonalnego montażu i serwisu klimatyzatorów typu split i multisplit, przeznaczonych do obsługi biur znajdziemy w ofercie firmy Ekowent z Łodzi.

Podziel się