Materiał Partnera Zalety i wady wełny mineralnej! Czy warto ocieplić nią dom?

Zalety i wady wełny mineralnej! Czy warto ocieplić nią dom?

Komfort termiczny w domu jest ważny dla każdego inwestora. Wszyscy chcemy, aby nasze wymarzone gniazdko było przytulne i ciepłe, a rachunki za ogrzewanie jak najniższe. Właśnie dlatego decydujemy się na ocieplenie domu. Na rynku znajdziemy różne materiały do termoizolacji – jednym z najpopularniejszych jest wełna mineralna. Czym się charakteryzuje? Jakie są największe atuty tego materiału? Wyjaśniamy.

Podejmując decyzję o budowie domu, musimy uzgodnić z wykonawcami mnóstwo kwestii. Już na etapie projektowania powinniśmy wybrać rodzaj ocieplenia. Izolacja cieplna, którą zamówimy, wpływa nie tylko na koszt budowy domu, ale również jego eksploatacji przez wiele kolejnych lat. Dlatego przed podjęciem decyzji, warto przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw”.

Największe atuty wełny mineralnej

Wełna mineralna cieszy się ogromną popularnością i jest chętnie wykorzystywana do ocieplania domów. Znakomicie sprawdza się do ocieplania ścian zewnętrznych i poddaszy. Swój sukces zawdzięcza licznym atutom – przede wszystkim zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną, dzięki czemu możemy liczyć na obniżenie rachunków za ogrzewanie. To dobry sposób na mądre oszczędności i lepsze zarządzanie domowym budżetem! Dzięki swoim właściwościom wełna sprawia, że w upalne dni pomieszczenia nie nagrzewają się tak szybko, jak zazwyczaj, a zimową porą wolniej tracą ciepło. Kolejnym plusem tego materiału jest świetna izolacja akustyczna – wełna mineralna polecana jest do ocieplania budynków, które znajdują się blisko ruchliwych ulic. Warto także podkreślić, że jest to materiał ognioodporny, niepalny i odporny na czynniki biologiczne. To jednak nie koniec licznych zalet wełny mineralnej! Kolejnym jej atutem jest sprężystość i elastyczność – dzięki tym cechom wełna idealnie przylega do powierzchni o nieregularnych kształtach i jest łatwa do przetransportowania. Wysokiej klasy wełnę mineralną znajdziemy w ofercie renomowanej firmy Gut-Bud z Podolszyna. Firma ma w swoim asortymencie bogaty wybór różnych materiałów budowlanych oraz świadczy usługi związane z ocieplaniem poddaszy i budową domów.

Czy wełna mineralna ma wady?

Wełna mineralna to wyjątkowy materiał, który przy swoich licznych zaletach ma jednak jedną wadę – nasiąkliwość. Dlatego pamiętajmy, żeby odpowiednio zabezpieczyć wełnę przed źródłami wilgoci.

Ocieplenie domu wełną mineralną to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli zależy nam zarówno na komforcie cieplnym, jak i akustycznym. Z pewnością docenią ten materiał także osoby, które decydują się na projekt pełen nieregularnych powierzchni, które trudno byłoby ocieplić np. styropianem.

Opracowanie:

Gut-Bud

Podolszyn , Polna 160

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas