Materiał Partnera Zalety farb z mieszalnika

Zalety farb z mieszalnika

Farby z mieszalnika charakteryzują się dużą różnorodnością kolorystyczną, a także łatwością ich powtórzenia. Ta cecha sprawia, że zawsze można odtworzyć dany kolor na podstawie otrzymanego z mieszalni numeru stanowiącego recepturę na dany odcień farby. Mieszalnie farb dają możliwość stworzenia odpowiedniego koloru do malowania ścian. Rozwiązanie to jest przeznaczone dla każdego, kto ma dokładnie sprecyzowane oczekiwania w zakresie wystroju wnętrza i szuka kolorów dopasowanych do swoich preferencji estetycznych. Mieszalnie umożliwiają nieograniczoną kombinację kolorystyczną. Dzięki temu można wykreować pomieszczenie dokładnie tak, jak się tego oczekuje. Czym charakteryzują się farby z mieszalnika?

Farby z mieszalnika – charakterystyka

Mieszalnie farb elewacyjnych korzystają z produktów bazowych w odcieniu białym, z których kolejno produkowany jest odpowiedni kolor. Precyzyjne dozowanie pigmentów jest możliwe dzięki systemowi komputerowemu, który na podstawie wprowadzonych ustawień samodzielnie komponuje barwę farby.

Farby z mieszalnika mogą być stosowane wewnątrz budynku oraz na zewnątrz. Dokładne dopasowanie kolorów we wnętrzu jest szczególnie ważne, gdy klient jest zdecydowany na konkretny odcień. Zdarza się tak, że w gotowych paletach nie można znaleźć wymarzonego koloru, a różnice między poszczególnymi odcieniami są zbyt duże. Gotowe palety kolorów zawierają zwykle jedynie najpopularniejsze odcienie. Nieocenionym atutem systemów mieszalnikowych jest więc łatwość w dopasowaniu odcieni do własnej wizji i projektu.

Zakup farby z mieszalnika nie jest trudniejszym zadaniem, niż kupno gotowego produktu. Na początku należy wybrać konkretny wyrób o parametrach wytrzymałościowych, właściwościach i cechach użytkowych. Następnie podejmuje się decyzję dotyczącą koloru. W tym celu podaje się sprzedawcy numer odcienia, na podstawie którego przygotowywany jest kolor.

Dlaczego wybór farb z mieszalnika to dobre rozwiązanie?

Farby z mieszalnika są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto poszukuje niestandardowych kolorów do pomalowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Charakteryzują się także powtarzalnością barw, dzięki czemu można dokupić dokładnie ten sam odcień farby, bez względu od aktualnej palety kolorystycznej oferowanej przez producentów.

Jak mówi pracownik hurtowni Sawo - met oferującej sprzedaż farb z mieszalnikaMieszalnia farb to możliwość nieograniczonej, dowolnej kombinacji kolorystycznej. Decydując się na takie rozwiązanie, wystarczy jedynie wskazać dany odcień, jaki chce się uzyskać, a system odwzoruje tę barwę. Należy jednak pamiętać o kodzie produktu (numerze, jaki otrzyma się po przygotowaniu farby). Jest on bardzo przydatny w sytuacji, gdy chce się później dokupić farbę o takim samym kolorze.

Decydując się na zakup farb z mieszalnika, należy wybierać jedynie sprawdzone firmy oferujące taki asortyment. Produkty od najlepszych producentów to gwarancja trwałej powłoki malarskiej, która nie tylko poprawi atrakcyjność wizualną powierzchni, ale także zabezpieczy ją przed zabrudzeniami.

Podziel się