Materiał Partnera Zalety drzwi przesuwnych

Zalety drzwi przesuwnych

Wiosna to sezon, który zachęca nas do zmian. Chętnie rozpoczynamy przygody z nowymi rodzajami aktywności fizycznej, odważniej podchodzimy do metamorfozy swojego wizerunku i decydujemy się na kompleksowy remont domu, czy mieszkania. Duże przestrzenie dają nam nieograniczone możliwości, ale niewielki metraż mieszkania sprawia, że często musimy sięgać po specjalne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań są drzwi przesuwne. W naszym artykule omówimy ich zalety.

Centymetry wolnej przestrzeni

Własne mieszkanie to niesamowity komfort. W przeciwieństwie do obywateli Skandynawii, czy Stanów Zjednoczonych, dla Polaków bardzo ważne jest posiadanie własnych czterech ścian. Trudno jest nam sobie wyobrazić, że nagle musimy przenieść się z rodziną do innego mieszkania, bo wynajmujący po prostu rozwiązuje z nami umowę. W USA ciągłe przeprowadzki to standard - u nas jest zupełnie odwrotnie. Zwykle nie zależy nam na ogromnym metrażu, ale kiedy decydujemy się na założeniu rodziny, od początku myślimy o tym, jak zaaranżować mieszkanie, by zadbać o każdy centymetr wolnej przestrzeni. Drzwi przesuwne to jedno z rozwiązań, które doskonale nadają się do aranżacji niedużych mieszkań. Otwierają się i zamykają wzdłuż ściany, dlatego nie zajmują tak wiele miejsca, jak tradycyjne drzwi. W zależności od układu pomieszczeń i wstępnej koncepcji drzwi mogą być widoczne na ścianie lub chować się w specjalnej kasecie w czasie otwierania. Ważne jest, by zadbać o kompleksowy system drzwi przesuwnych, który będzie działał sprawnie przez lata.

Drzwi do każdej ściany

Poza oszczędnością miejsca, drzwi przesuwne mają wiele dodatkowych zalet. Możemy je zamontować do każdej ściany, zarówno do murowanej, nośnej, jak i do tej wykonanej z płyt gipsowo-kartonowych. W drugim przypadku należy jednak zadbać o dodatkowe wzmocnienie - mówi nam przedstawiciel firmy Rudex z Częstochowy. Konstrukcja będzie wtedy stabilna i trwała. To szczególnie ważne, jeśli zdecydujemy się na ciężkie drzwi, na przykład ze szklanym skrzydłem. Prowadnice łatwo ukryjemy pod listwami maskującymi, dlatego efekt wizualny zawsze może być idealny. Drzwi przesuwne dostępne na rynku to nie tylko drzwi jednoskrzydłowe, jak może wydawać się osobom niedoświadczonym. To także drzwi dwuskrzydłowe w wersji klasycznej i zamykane teleskopowo. Te ostatnie otwierają się na jedną stronę, jednak oba skrzydła zachodzą na siebie - to świetne rozwiązanie, jeśli nie mamy wiele miejsca po obu stronach przejścia. Jeśli więc rozważamy wymianę drzwi w naszym niewielkim mieszkaniu, warto sięgnąć po ofertę drzwi przesuwnych, które są bardzo funkcjonalne. 

Podziel się