Materiał Partnera Zalety drzwi przesuwnych

Zalety drzwi przesuwnych

Mając piękny dom z ogrodem i rozdzielającym je szerokim tarasem grzechem jest niezrobienie wszystkiego, żeby w miarę możliwości wszystkie te elementy ze sobą połączyć. Najlepiej jest to zrobić wykorzystując szerokie systemy szklane, w postaci wykonanych z aluminium lub z drewna dużych okien i drzwi przesuwnych HS. Dzięki nim będziemy mogli przez cały rok podziwiać swój ogród i nie będziemy się przy tym musieli martwić dużymi stratami ciepła ze swojego domu. W artykule dokładniej opisujemy, jakie są zalety dużych tarasowych okien oraz drzwi przesuwanych, oraz na jakie rozwiązanie jest się najlepiej zdecydować.

Charakterystyka dużych tarasowych okien i drzwi przesuwnych

Decyzje o zamontowaniu w swoim domu systemów przesuwnych okien i drzwi balkonowych podejmowane są coraz częściej. Co więcej, na takie rozwiązania decydują się nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, którzy dzięki oknom i drzwiom przesuwnym chcą sobie otworzyć widok na swój taras i ogród, ale z takiej możliwości często korzystają również właściciele mieszkań, którzy chcą w ten sposób powiększyć przestrzeń wokół, umożliwić łatwiejsze wyjście na tras lub na balkon oraz zwiększyć ilość docierającego do wnętrza mieszkania światła.

Tak duże systemy okien i drzwi tarasowych są zazwyczaj wykonane z aluminium lub z PCV,  które po prostu gwarantują najdłuższą trwałość i odporność na trudne warunki użytkowania. Największym uznaniem cieszą się przede wszystkim tarasowe systemy okien i drzwi przesuwnych z aluminium. Takie rozwiązania architektoniczne najczęściej są stosowane oczywiście w pokojach dziennych i w salonach, czyli w pomieszczeniach, w których najczęściej spotykają się wszyscy członkowie rodziny. Wizualne połączenie salonu z tarasem i z ogrodem znacznie zwiększa estetykę wnętrza i funkcjonalność tarasu. Wielkoformatowe systemy okien przesuwnych są zawsze bardzo cenione przez użytkowników i chętnie są stosowane przez architektów.

Czy duże tarasowe okna i drzwi przesuwne łączą się ze stratami ciepła?

Zdecydowanie nie. Zastosowanie nowoczesnych technologii produkcji okien i drzwi, także tych balkonowych i tarasowych, gwarantuje, ze ich wykorzystanie nie będzie się wiązało ze stratami ciepła oraz z podwyższeniem otrzymywanych rachunków za ogrzewanie.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów i specjalista z firmy Kawka w Trzemesznie pod Gnieznem, która specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy stolarki okienno-drzwiowej: Nasza firma oferuje swoim klientom wysokiej klasy tarasowe okna i drzwi przesuwne HS, czyli systemy unoszono-przesuwne, które charakteryzują się bardzo wysokim komfortem użytkowania oraz   niską stratą ciepła. Systemy okien tarasowych HS spełniają wszystkie restrykcyjne normy stawiane przed oknami energooszczędnymi, więc ich zastosowanie nie wiążę się z koniecznością wzmocnienia mocy ogrzewania w domu i ze związanym z tym zwiększeniem wysokości otrzymywanych rachunków.

Jak działają systemy drzwi tarasowych HS?

Tego typu drzwi tarasowe składają się ze skrzydła przesuwnego oraz ze skrzydła stałego. Oba te skrzydła są położone równolegle do siebie. Podczas otwierania tego typu drzwi tarasowych, drzwi przesuwne wsuwają się za skrzydło stałe. Cała konstrukcja jest bardzo wygodna dla użytkownika i nie wymaga zastosowania do otworzenia lub do zamknięcia takich drzwi zbyt dużo siły. Skrzydła systemu tarasowego poruszają się bowiem na rolkach po ukrytej w podłodze szynie. Taka konstrukcja sprawia, że nawet jeśli zamontowane drzwi przesuwne będą bardzo dużych rozmiarów i będą się charakteryzowały dużym ciężarem nie będzie to miało żadnego wpływu na to, jak lekko będą one chodziły. Co więcej, taka konstrukcja okien HS nie oznacza, że nie ma możliwości ich uchylenia. To także jest możliwe, wystarczy tylko zatrzymać ruchome skrzydło okna w dowolnym miejscu, a następnie je opuścić poprzez użycie klamki.

Podziel się