Materiał Partnera Zalety drewnianych podłóg

Zalety drewnianych podłóg

Drewniane podłogi nie tylko stanowią bardzo urokliwe rozwiązanie ze względu na to, że nadają niezwykle przytulny klimat wnętrzom, ale posiadają także szereg innych zalet, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej. Jakie korzyści niesie ze sobą zakup drewnianej podłogi do domu? Gdzie warto ją kupić? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do jego lektury.

Wytrzymałość

W kontekście praktycznych zalet drewnianych podłóg warto wymienić przede wszystkim ogromną trwałość, jaką odznacza się drewno. Przejawia się ona nie tylko w dużej odporności na różnego rodzaju zniszczenia takie jak m.in. zarysowania czy wgniecenia, ale także w dużej wytrzymałość na obciążenia. Ponadto, drewno można poddawać także impregnacji, dzięki której posłuży nam ono przez długie lata w nienagannym stanie.

Wysokie walory estetyczne i niepowtarzalny klimat

Drewniana podłoga wysokiej jakości taka, jaka jest dostępna w szerokiej ofercie sprawdzonej firmy Bartoszek Sp. J. z Jarosława, należy do niezwykle ponadczasowych i pięknych rozwiązań. Drewno to nie tylko jeden ze szlachetniejszych surowców, ale także materiał, który sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne i ciepłe. Podłogi wykonane z drewna cechuje też unikalność, ponieważ każdy jego kawałek jest niepowtarzalny. Do zalet tego rozwiązania w kontekście walorów estetycznych możemy dołączyć także duże możliwości aranżacyjne ze względu na fakt, iż drewno współgra z wieloma materiałami wykończeniowymi i stylami wnętrzarskimi z retro na czele.

Doskonała izolacja termiczna i akustyczna oraz antystatyczność

Wśród praktycznych zalet drewnianych podłóg znajdziemy także doskonałą izolację akustyczną, ponieważ drewno (w szczególności lite) w sporym stopniu zatrzymuje ciepło, dzięki czemu mamy szansę zaoszczędzić nieco na rachunkach za ogrzewanie. Co więcej drewno wykazuje nie tylko ciekawe właściwości w kwestii izolacji termicznej, ale także akustycznej, ponieważ zatrzymuje one także dźwięki z otoczenia, co sprawia, że nasz komfort jest jeszcze większy.

Z pewnością tym, co ucieszy wielu nabywców drewnianych podłóg, jest także fakt, iż to rozwiązanie cechuje wysoki stopień bezpieczeństwa i duże walory zdrowotne. Dlaczego? Otóż, wykazuje ono sporą antystatyczność, więc szkodliwe dla wielu osób alergeny w bardzo niewielkim stopniu osiadają na drewnianych podłogach.

Choć drewniane podłogi nie są tanie, to biorąc pod uwagę dużą liczbę zalet oraz fakt dużej trwałości i żywotności, warto rozważyć ich zakup, który w szerszej perspektywie okazuje się być opłacalny.

Opracowanie:

FH Bartoszek sp.j.

Jarosław , Traugutta 11

Podziel się