Materiał Partnera Zalety domów szkieletowych

Zalety domów szkieletowych

Dziś na rynku istnieje wiele opcji dla osób, które decydują się na budowę własnego domu. Jedną z nich, która z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników, jest budowa domu szkieletowego drewnianego. To innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko kosztuje mniej od tradycyjnego murowanego domu, ale pozwala nam żyć bardziej Eko! Jakie jeszcze widzimy zalety domów szkieletowych i domów z drewna?

Producent domów drewnianych Gardenia zajmuje się kompleksową budową domów drewnianych i innych elementów drewnianej architektury. Przygotowujemy projekty domów całorocznych z bali oraz domów w technologii szkieletowej, jak również domków letniskowych, altan i drewutni. Drewno nie ma przed nami tajemnic! I dlatego jesteśmy w stanie przedstawić najważniejsze zalety domów z drewna!

Ekologiczne rozwiązanie

Największym plusem takiego domu jest wykorzystanie naturalnych materiałów do jego budowy. Lekka konstrukcja i doceniana przez naszych klientów samoregulacja wilgotności powietrza a co za tym idzie tworzenie własnego mikroklimatu to duże zalety takiego domu! To przede wszystkim niższa emisja CO2 do atmosfery oraz warunki życia sprzyjające alergikom. Tak naprawdę wszystkie materiały obok głównego budulca są naturalne: gips, wełna mineralna czy płyty wiórowe, którymi później okłada się szkielet. Na takie rozwiązanie można również zdecydować się niemal przez cały rok! Poza przygotowaniem fundamentów i komina dom szkieletowy nie wymaga tylu prac mokrych (czyli betonowania, murowania, tynkowania) jak domy budowane z cegły czy pustaków. Dzięki temu dom szkieletowy można budować nawet w zimie!

Jedna duża oszczędność!

Jeśli zdecydują się Państwo na postawienie domu drewnianego, możecie być pewni, że już w momencie podjęcia tej decyzji zaczęli Państwo oszczędzać! Po pierwsze, oszczędzamy czas. Nie ogranicza nas temperatura za oknem i średni czas budowy takiego domu to około trzech- czterech miesięcy. Wszystko zależy od wyboru fundamentów lub ścian fundamentowych, co wpływa na późniejsze układanie podłóg. To także szybsze prace wykończeniowe, ponieważ polegają głównie na wyłożeniu ścian płytami karton-gips. Oczywiście nie znaczy to, że nie można wykańczać domu glazurą, terakotą czy panelami. Można! Płyty to rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim zasiedleniu domu. W takim domu o wiele łatwiej rozprowadzić wszystkie instalacje, które chowa się po prostu pod ścianami. Pozwala to zachować pewną elastyczność i sprostać oczekiwaniom przyszłych mieszkańców domu, co do rozmieszczenia ogrzewania, kranów i grzejników. Dom z drewna to także oszczędność pieniędzy na przykład tych wydawanych na ogrzanie budynku. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom z zakresu ocieplenia takiego domu koszty ogrzewania znacząco spadają! Energooszczędność i ogromna możliwość aranżacji wnętrza oraz projektowania elewacji, czego chcieć więcej?! Specjalizujemy się w budowie domów kanadyjskich pod klucz. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami i do konsultacji!

Opracowanie:

Podziel się