Artykuł sponsorowany Zalety bezwykopowych przewiertów

Zalety bezwykopowych przewiertów

Metod bezywkopowego realizowania inwestycji liniowych podziemnych jest coraz więcej. Przede wszystkim mowa jednak o innowacyjnych przewiertach sterowanych HDD, z których charakterystyką warto zapoznać się w literaturze branżowej lub w kontakcie z pracowniami geotechnicznymi. Z punktu widzenia inwestora nie jest bowiem najważniejsze to, na czym polega dana technologia, ale jakie korzyści przynosi. Bezywkopowe przewierty mają wiele zalet, które warto teraz poznać!

Szerokie zastosowanie – bezinwazyjność, dyskretność oraz trwałość

Największą zaletą technologii bezwykopowych sterowanych jest to, że pozwalają one przygotować np. kanalizacje i wodociągi o wysokiej jakości, a wszystko to przy wysokiej „dyskretności” działań, oraz przy bezinwazyjności. Nienaruszane są zatem przestrzenie miejskie, czy obszary przyrodnicze, co pozwala uznać np. przewierty HDD za techniki wysoce proekologiczne. Stosowane przy tym mogą one być przy tworzeniu instalacji pod akwenami, pod wodami gruntowymi, pod drogami, a czasem nawet i pod większymi budynkami. Technologie bez wykopów są zatem niesamowicie uniwersalne i dzisiaj pozwalają na tworzenie większych lub mniejszych tuneli dla elektryki, światłowodów, rurociągów, wodociągów, kanalizacji itp. Kto jednak zajmuje się takimi pracami? Przede wszystkim specjalistyczne firmy robót ziemnych, które współpracują z architektami, instalatorami, zarządami dróg, geodetami, kartografami oraz geotechnikami. Mowa o takich przedsiębiorstwach, jak Grzegorz Słabik FHU Przewierty sterowane, które działa głównie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Niższe koszty i trudności – optymalizacjom mówimy „TAK”!

Przewierty sterowane bezwykopowe, które np. powstają pod drogami w rurach osłonowych, sprzyjają licznym inwestycyjnym optymalizacjom. Przede wszystkim pozwalają one ograniczyć tzw. koszty społeczne, czyli trudności, które mogą powstać np. w przestrzeni miejskiej przy realizacji inwestycji. Ograniczone są zakłócenia w ruchu drogowym, zmniejsza się również często czas braku dostaw wody do mieszkańców, minimalizuje się ryzyko wypadków z udziałem osób postronnych, czy eliminuje się wysoki hałas oraz zanieczyszczenie powietrza. Warto również wspomnieć, że dzięki np. modernizacji kanalizacji z użyciem przewiertów sterowanych, nie narusza się ciągłości szlaków drogowych i stabilności pracy infrastruktury miejskiej, co znacznie wpływa na zmniejszone straty lokalnego biznesu oraz regionalnej ekonomii. Metody tradycyjne nie pozwalają tego uniknąć, co często odczuwają firmy, ośrodki handlowe, czy inne działalności w bezpośrednim – i nie tylko – kontakcie z inwestycją.

Kolejną optymalizacją, którą przynoszą metody bezwykopowe jest cięcie budżetowe. Mowa przy tym o ograniczeniu kosztów pośrednich i bezpośrednich. Do pierwszych zaliczyć można stosowanie mniejszej ilości oznakowani i zabezpieczeń, czy brak konieczności przesuwania tzw. wyposażenia dróg. Koszty bezpośrednie są zaś optymalizowane dzięki ułatwionemu procesowi logistycznemu, dzięki mniejszej ilości specjalistów na budowie, dzięki mniejszej ilości wymaganych surowców sypkich oraz maszyn specjalistycznych, a także dzięki skróceniu czasu realizacji inwestycji nawet o połowę w stosunku do metod tradycyjnych. Zamiast zatem konieczności naprawy dróg i przestrzeni miejskich po zakończonej inwestycji, warto zainwestować w bardziej złożony proces projektowy i wykonawstwo bezwykopowe. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas