Materiał Partnera Zalane mieszkanie. Co robić? Działaj sam lub wezwij fachowca

Zalane mieszkanie. Co robić? Działaj sam lub wezwij fachowca

Woda utrzymująca się w domu czy w mieszkaniu prowadzi do poważnych zniszczeń. Trzeba się jej pozbyć jak najszybciej. Jak to zrobić? Zwykłe odpompowywanie najczęściej nie wystarczy. Potrzebne są do tego specjalistyczne sprzęty osuszające. Tylko dzięki nim w zalanym budynku znów da się normalnie funkcjonować.

Z pomocą fachowców

Najskuteczniejszym sposobem na osuszenie mieszkania jest wezwanie fachowców. Profesjonalna, doświadczona ekipa dysponująca porządnym sprzętem z takim problemem poradzi sobie bez trudu – nawet jeśli wody w mieszkaniu jest bardzo dużo, a wilgoć dostała się także pod posadzkę. Zlecenie osuszania domu profesjonalistom to zdecydowanie najlepszy sposób. Jednak za jakość trzeba zapłacić – czasami całkiem sporo. Profesjonalne osuszanie dużego budynku czy choćby sporego pomieszczenia może nas słono kosztować. Warto w nie zainwestować, jednak jeśli po prostu nie mamy na to pieniędzy, możemy spróbować innych sposobów.

Wynajmij sprzęt

Jeśli brakuje nam funduszy na profesjonalne osuszanie zalanego mieszkania, wynajmijmy przynajmniej specjalistyczny sprzęt. To znacznie niższe koszty, jednak znacznie więcej pracy i brak gwarancji, że wszystko zostanie zrobione tak, jak powinno. FHU Krakowski. Sławomir Krakowski to firma zajmująca się prowadzeniem prac osuszających, jednak dla swoich klientów ma też w ofercie sprzęt służący do osuszania, który można wypożyczyć za bardzo małe pieniądze – już od 30 złotych na dobę. Takie oszczędności z pewnością przekonają niektórych do działania na własną rękę, jednak pamiętajmy, że woda jest bardzo szkodliwa dla każdego budynku. Jeśli się jej całkiem nie pozbędziemy, możemy mieć wiele kłopotów.

Osuszanie – i co dalej?

Jeśli uda się nam już pozbyć wody z budynku, zadbajmy też o to, by nie panował w nim nieprzyjemny zapach wilgoci. Przed remontem dobrze przeprowadzić ozonowanie. To technika pozwalająca skutecznie i na stałe pozbyć się odoru.  Warto dodać, że to sposób przyjazny środowisku – stosuje się do niego niewielkie ilości ozonu, który zabija roztocza, grzyby i inne powodujące nieprzyjemny zapach substancje – nawet te głęboko ukryte w różnych szczelinach. Tutaj już nie ma mowy o samodzielnej pracy. Ozonowanie to usługa, którą mogą dla nas wykonać tylko profesjonaliści. Znajdziemy ją w ofercie wspomnianego już przedsiębiorstwa FHU Krakowski. Ozonowanie przeprowadzane jest bardzo szybko. Jest ekologiczne i znacznie skuteczniejsze niż wszelkie inne metody walki z brzydkimi zapachami.

Podziel się