Materiał Partnera Zakup i montaż urządzeń grzewczych.

Zakup i montaż urządzeń grzewczych.

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie. Postawienie murów to jeszcze nie wszystko, ponieważ musi zostać prawidłowo przeprowadzony montaż instalacji wodno – kanalizacyjnych, elektrycznych, gazowych i grzewczych. Wszystko zaczyna się od projektu, według którego firma montażowa, przeprowadza cały zakres prac. Na etapie planowania budowy, należy podjąć decyzję, jakie ogrzewanie będzie w budynku.

Jak ekonomicznie ogrzewać dom?

Nowo stawiany dom, pozwala na montaż instalacji grzewczych od podstaw. W projekcie muszą być przewidziane urządzenia, które pozwolą na ekonomiczne ogrzewanie wody i budynku. Odpowiednia ilość ciepła powinna być dostarczona najniższym kosztem. Dobrze jest zasięgnąć opinii specjalistów, w tej kwestii. Firma Aquateam zajmuje się montażem kotłów gazowych, olejowych, a także na paliwo stałe oraz bojlerów. Można jej też zlecić instalację grzejników i ogrzewania podłogowego. Wybierając kocioł na pellet, koszty ogrzewania będą zbliżone do gazowego. Do spalania używany jest pellet i ekogroszek. Jest to ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie. Kocioł posiada mechanizm automatycznego czyszczenia. Innym rozwiązaniem jest kocioł grzewczy, który zapewnia ogrzewanie wody i powierzchni domu.

Ogrzewanie podłogowe


Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ zapewnia odpowiednią temperaturę w budynku. Komfortem jest tu ciepła podłoga. Specjaliści zalecają położenie płytek na podłodze, gdyż dobrze przenika wówczas ciepło. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj ogrzewania, ponieważ nie ma wówczas grzejników na ścianach. Przy aranżacji wnętrz jest to najlepsza opcja. Brak grzejników sprawia, że nie ma kurzu, a w domu jest odpowiednia wilgotność powietrza. Szczególnie dla alergików i astmatyków, ten rodzaj ogrzewania jest rewelacyjny. Ciepła podłoga jest też wskazana przy małych dzieciach, które biegają przeważnie na boso.

Centralne ogrzewanie

Ogrzewanie centralne nie jest nowością, ponieważ instalowane jest głównie budownictwie mieszkaniowym i prywatnych domach. Tutaj ciepło jest wytwarzane w jednym miejscu, pobierane ze źródła i rozprowadzane po całym obiekcie, za sprawą specjalnej instalacji. Z kotła ciepło jest doprowadzane do grzejników, a z nich do pomieszczeń. Ciepło jest wytwarzane poprzez spalanie paliwa w kotłach elektrycznych i gazowych, na paliwa stałe i płynne. Żeby ciepło mogło być rozprowadzane po całym domu, sieć przewodów musi być sprawna. Ogrzana woda trafia do rur i dociera do grzejników aluminiowych lub stalowych. Montażem centralnego ogrzewania zajmują się specjalistyczne firmy, w tym Przedsiębiorstwo Aquateam.

Inne rodzaje ogrzewania.

Ogrzewać dom można na gaz, co jest proste i bezproblemowe. W urządzeniu ustawiana jest temperatura i czas działania kotła. Budynki ogrzewane gazem, są podłączane do sieci gazowej. Innym jest kocioł tradycyjny, który jest najbardziej ekonomiczny i wybierany do budownictwa energooszczędnego z izolacją termiczną. Dobry rozwiązaniem jest także kocioł kondensacyjny, bardzo wydajny, pozwalający odzyskiwać ciepło ze spalin gazowych. Nie należy jednak do najtańszych, ale inwestycja szybko się zwraca. Można ogrzewać dom i wodę pompą ciepła, która pobiera je z naturalnych źródeł energii. Pompa ciepła jest ekologiczna, energooszczędna, niezawodna i zautomatyzowana, więc cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli budynków. 

Opracowanie:

Aquateam Dawid Kowalik

Paulinowo 123

Podziel się