Artykuł sponsorowany Z jakiej blachy wykonać obróbkę komina?

Z jakiej blachy wykonać obróbkę komina?

Komin jest najwyższym, a co za tym idzie, najbardziej wyeksponowanym punktem dachu domu jednorodzinnego. Dlatego właśnie tak wiele uwagi poświęca się temu, aby z każdej strony prezentował się tak dobrze, jak to tylko możliwe. Choć sposobów jego wykończenia jest naprawdę wiele, to wyjątkowym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszy się obróbka blacharska wykonywana przez dekarza. Co warto wiedzieć na ten temat?

Stal powlekana

Obróbka tego typu zdecydowanie najczęściej wykonywana jest ze stalowej blachy ocynkowanej dodatkowo powleczonej poliestrowymi lub poliuretanowymi powłokami ochronnymi. Na taki stan rzeczy wpływ ma przede wszystkim ogromna różnorodność kolorystyczna blachy, która znacząco ułatwia indywidualną aranżację. Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na wpływ warunków atmosferycznych takich jak wilgoć, a dodatkowo nie traci intensywności kolorystycznej poprzez oddziaływanie promieni ultrafioletowych.

Należy jednak uważać, aby podczas obróbki blachy, elementów nie docinać narzędziami wysokoobrotowymi, ponieważ wytwarzające się podczas tego procesu wysokie temperatury mogą przyczynić się do spalenia powłok zabezpieczających. W takim przypadku pojawienie się ognisk korozji, stanowi jedynie kwestię czasu. Niemniej jednak ogromną korzyścią takiego rozwiązania jest doskonały stosunek ceny do jakości. Zakup samego materiału w zależności od wielkości komina, wynosi od 300 do 500 zł. Jakie jeszcze rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

Metale półszlachetne i szlachetne

W sytuacji, w której inwestorowi zależy na tym, aby całkowicie wyeliminować prawdopodobieństwo pojawienia się rdzy, powinien on zdecydować się na wykorzystanie metali zaliczanych do grupy szlachetnych lub półszlachetnych. Na dachach spotkać można się przede wszystkim z tytan-cynkiem oraz rzadziej z miedzią. Oba rozwiązania stanowią gwarancję doskonałej wytrzymałości. Najlepszym argumentem potwierdzającym tę tezę jest fakt, że pokrycia z nich wykonane nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych przez kilkadziesiąt lub nawet kilkaset lat. Jednakże trzeba wyraźnie zaznaczyć, że oba metale wraz z upływem czasu znacząco zmieniają swój wygląd. Wstępnie srebrzysty tytan-cynk po około 60 latach staje się kruczoczarny, a złota miedź wskutek utleniania nabiera zielonkawego odcienia. Warto o tym wiedzieć, planując aranżację na lata.

Jak podkreślają specjaliści z firmy Dekarstwo Burcsa Matei, obróbka blacharska komina zapewnia doskonałą szczelność i chroni ten newralgiczny punkt dachu przed przedostawaniem się wody opadowej. Na wyjątkową uwagę zasługuje także różnorodność form wykończenia. Mowa tutaj przede wszystkim o obróbce na rąbek rzemieślniczy czy bardzo eleganckim karo. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poprosić o opinię doświadczonego dekarza i na własne oczy zobaczyć, jak prezentują się dostępne możliwości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas