Materiał Partnera Wynajem sprzętu budowlanego

Wynajem sprzętu budowlanego

Wiele firm budowlanych korzysta z opcji długoterminowego wynajmu sprzętu budowlanego. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Chodzi oczywiście o opłacalność przedsięwzięcia. Niektóre z materiałów wymagają przede wszystkim zmagazynowania. W momencie, gdy firma nie posiada ani magazynów, ani działki, wynajem staje się rozwiązaniem jak najbardziej oczywistym. Znacznie obniża koszty prowadzonych prac oraz znacznie przyspiesza cały proces.

Jaki sprzęt wynajmowany jest najczęściej?

W branży budowlanej wynajem najczęściej dotyczy drogich maszyn specjalistycznych. Często są to narzędzia, które ułatwiają prace w jednej, konkretnej czynności. Ze względu na to, że maszyn o wyraźnej specjalizacji jest stosunkowo mało, zazwyczaj są one dość drogie. Aby nie narażać firmy na niepotrzebne koszty, właściciele chętnie korzystają z ofert wynajmu. Podobnie rzecz wygląda z pojazdami budowlanymi. Jeżeli firma nie realizuje robót ziemnych jako głównego celu zarobkowego firmy, nie musi posiadać na swoim wyposażeniu koparek, ładowarek, spychaczy, dźwigów, czy ciężarówek. Jednakże, gdy już przytrafi się taka ewentualność, pojazdy takie można po prostu wynająć. Koszty wynajmu w porównaniu do kosztów zakupu są znacznie mniejsze.

Aby mieć pewność, że wynajmowany sprzęt będzie najwyższej jakości warto skorzystać z usług profesjonalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma NSB. Dzięki swojemu doświadczeniu firma od wielu lat zapewnia swoim klientom szeroki dostęp do łatwego wynajmu sprzętu budowlanego, w tym przede wszystkim rusztowań. I choć firma ta nie zajmuje się stricte wynajmem pojazdów budowlanych, posiada na swoim wyposażeniu materiał absolutnie kluczowy, jeżeli chodzi o wynajem. O czym konkretnie mowa?

Szalunki drewniane, stropowe i ścienne

Chodzi oczywiście o szalunki. Są to konstrukcje z wykonane najczęściej z drewna, których zadaniem jest nadanie kształtu mieszance betonowej. W potocznym języku branży budowlanej nazywane są również szalówką lub deskówką. Szalunki najczęściej wykorzystywane są do podtrzymania konstrukcji zbrojenia przy betonowaniu np. przy zalewaniu stropu betonem. Szalunki budowlane dzielą się na trzy podstawowe kategorie. Wyróżnia się szalunki do wykopów, służące – jak sama nazwa wskazuje – do zabezpieczenia gruntów, szalunki stropowe oraz szalunki ścienne. Wynajem szalunków ma jedną podstawową zaletę. Nie wymusza na firmie konieczności jego magazynowania po zakończonych pracach, przez co koszty poniesione koszty znacznie spadają.

Bez względu na to, jaki rodzaj szalunków jest potrzebny, przed jego wynajmem warto skonsultować się z pracownikami profesjonalnych firm, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, będą mogli doradzić, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej i najefektywniej pod względem finansowym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas