Materiał Partnera Wymiana pokrycia dachowego – co trzeba wiedzieć?

Wymiana pokrycia dachowego – co trzeba wiedzieć?

Wymiana pokrycia dachowego przeprowadzona może zostać z różnych względów. W zdecydowanej większości przypadków proces ten wynika ze zużycia materiałów, a co za tym idzie, utraty ich właściwości użytkowych. Warto również wspomnieć, że do 2032 r. ze wszystkich dachów musi zniknąć również azbest. Na co trzeba zwrócić uwagę i jakie pokrycie wybrać, aby nie narażać się na zbyt duże koszty?

Wymiana pokrycia dachowego – na co zwrócić uwagę?

Czynnikiem, który w największej mierze zadecyduje o tym, z jakimi wydatkami przyjdzie zmierzyć się w przyszłości, jest stan techniczny konstrukcji dachowej, czyli więźby. Jeżeli przez długi czas narażona była ona na degradacyjny wypływ warunków atmosferycznych, w tym przede wszystkim wilgoci, niestety należy liczyć się ze sporymi kosztami. Niemniej jednak w sytuacji, w której warstwa wstępnego krycia doskonale wykonała swoje zadanie i drewno jest suche, można przystąpić do planowania wyboru nowego pokrycia dachowego. Bardzo istotne jest również zmierzenie przekrojów  zastosowanego drewna. To dzięki poszczególnym wymiarom można łatwo obliczyć, czy więźba przeznaczona jest do pokryć lekkich, czy też ciężkich.

Obecnie wiele prac związanych z wymianą pokrycia związana jest ze zdejmowaniem płyt eternitowych. Jest to bardzo skomplikowany proces, podczas którego wiele uwagi trzeba poświęcić sprawom związanym z bezpieczeństwem i utylizacją odpadów. Dlatego wykonawstwo najlepiej jest zlecić najbardziej renomowanym firmom, do których zdecydowanie zalicza się AK - Inżynieria Budowlana. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie budowy i remontów domów oraz nadzoru budowlanego. Jakie pokrycie najlepiej nada się przy wymianie pokrycia?

Wymiana pokrycia dachowego – jaki materiał wybrać?

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które niesie ze sobą zarówno walory estetyczne, użytkowe, jak i ekonomiczne, jest zastosowaniem blachodachówki jako nowego pokrycia dachowego. Dlaczego? Otóż dlatego, że wszystkie blachodachówki zaliczane są do rodzin pokryć lekkich. Charakteryzują się szybkością montażu oraz, gdy zainwestuje się w ich jakość, bardzo długą żywotnością. Na dachy dwuspadowe zaleca się zastosowanie klasycznych blachodachówek ciętych na wymiar, a na dachy wielospadowe i kopertowe, blachodachówek modułowych.

Dopasowanie rodzaju blachodachówki do konkretnego kształtu dachu zminimalizuje odpad materiału, a co za tym idzie, straty finansowe. Wymiana dachu nie musi być zatem tak trudna, jak można by się tego spodziewać. Warto postawić na jak najbardziej doświadczonych wykonawców, którzy zapewniają obsługę kompleksową.

Podziel się