Materiał Partnera Wykończenie mieszkania pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz

Kiedy planujemy zakup domu lub mieszkania, to musimy zazwyczaj przeprowadzić remont lub w przypadku nowych mieszkań wykończyć mieszkanie pod klucz. Co oznacza wykończenie mieszkania pod klucz? Jakie usługi wykończeniowe należy wykonać, aby mieszkanie było gotowe do zamieszkania?

Mieszkanie pod klucz - co to oznacza?

Chociaż termin “mieszkanie pod klucz” zna każdy z nas, ponieważ bardzo często pojawia się on w ogłoszeniach o sprzedaży nieruchomości, to nie każdy wie, co oznacza ten termin. Co oznacza mieszkanie pod klucz?

W skrócie mieszkanie pod klucz to mieszkanie wykończone, w którym przeprowadzono takie prace jak:

  • malowanie ścian i sufitów,
  • położenie kafli i paneli podłogowych,
  • biały montaż,
  • wstawienie drzwi wewnętrznych,
  • montaż parapetów,
  • położenie listew przypodłogowych.

Do takiego mieszkania wystarczy wnieść swoje meble i można w nim zamieszkać od razu! Mieszkanie pod klucz  nie jest standardem w Polsce, chociaż w wielu europejskich krajach sprzedawane są tylko mieszkania gotowe do zamieszkania. W Polsce często trzeba znaleźć firmę budowlaną, która podejmie się wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim.

Usługi wykończeniowe

Mieszkanie pod klucz na pewno ma wiele zalet, przede wszystkim nie trzeba martwić się przeprowadzaniem prac remontowych, pilnować firmy budowlanej czy przejmować się kupowaniem materiałów wykończeniowych. Nie jest to jednak rozwiązanie wolne od wad. Największe wady mieszkania pod klucz to:

  • Wysoka cena - ceny mieszkań gotowych do zamieszkania są sporo wyższe od tych, które są w stanie deweloperskim. Jak mówi ekspert firmy budowlanej Kom-Bud Mariusz Kowalczyk, zazwyczaj zatrudnienie firmy  do malowania mieszkania i innych prac wykończeniowych wychodzi i tak sporo taniej, niż kupno mieszkania pod klucz.
  • Ograniczone możliwości wyboru materiałów - deweloper może oszczędzić na materiałach i wybierać najtańsze opcje, których normalnie nie wybralibyśmy do naszego mieszkania.
  • Brak kontroli nad przebiegiem prac wykończeniowych - nie możemy sprawdzić, czy prace wykonywane są zgodnie ze sztuką budowlaną, musimy polegać na deweloperze. Poza tym nie mamy wpływu na sytuację, w której prace się przedłużają.  Kiedy bezpośrednio zatrudniamy firmę budowlaną mamy większe możliwości bezpośredniego wpłynięcia na ich pracę.

Jak widać, czasami bardziej opłacalne i bezpieczne jest samodzielne znalezienie firmy, który wykończy wnętrza.

Wykończenie nowych mieszkań pod klucz należy zlecać doświadczonej, profesjonalnej ekipie remontowo-budowlanej. Do takich prac wybierać należy tylko doświadczone firmy!

Opracowanie:

Kom-Bud Mariusz Kowalczyk

Białystok , Akademicka 6 lok. 2

  • tel. 736 247 158

Podziel się