Materiał Partnera Wykończenie mieszkania - o co chodzi?

Wykończenie mieszkania - o co chodzi?

Kiedy przeglądamy oferty dotyczące sprzedaży mieszkań czy domów, często trafiamy na informację, że podana cena dotyczy stanu deweloperskiego, a wnętrze wymaga wykończenia. Co kryje się pod pojęciem “stan deweloperski” oraz na czym polega wykończenie wnętrza i jakie prace obejmuje? Dowiesz się tego wszystkiego, czytając artykuł.

Czym są prace wykończeniowe?

O stanie deweloperskim mówimy w przypadku mieszkania lub domu, w którym zamontowano drzwi zewnętrzne i okna, przygotowano dach, a także zamontowano wszystkie instalacje sanitarne, które doprowadzają wodę, gaz oraz energię elektryczną. Czasami w takich nieruchomościach stosuje się też wylewki podłogowe, niekiedy na ściany nakłada się tynk. Wszystkie inne czynności, jakie należy wykonać, aby móc się wprowadzić do nowego miejsca są określane mianem prac wykończeniowych.

Jak przebiegają prace wykończeniowe?

Prace wykończeniowe w przypadku nieruchomości znajdującej się w stanie deweloperskim zaczynają się od zabezpieczenia lub też ukrycia widocznych instalacji sanitarnych. Następnie stosuje się wylewkę podłogową, a wszystkie ściany pokrywa się tynkami. Również na tym etapie należy postawić dodatkowe ściany działowe, a także zamontować podwieszane sufity.

Następnie należy zająć się wykończeniem ścian - powinny zostać odpowiednio ocieplone i zabezpieczone przed wilgocią, a także oczyszczone i wygładzone. Kiedy zostanie nałożona farba, tapeta czy inne elementy dekoracyjne, można zająć się układaniem paneli lub płytek podłogowych.

W zakres prac wykończeniowych wchodzi również montaż zewnętrznych elementów instalacji sanitarnych, takich jak gniazdka czy przełączniki światła, a także montaż drzwi wewnętrznych, przyłączanie zlewów, prysznica, wanny, kuchenki, pieca, termy i wszystkich innych urządzeń. Na sam koniec pozostaje wniesienie mebli oraz montaż mebli w zabudowie.

Prace wykończeniowe z profesjonalną firmą

Wykonanie prac wykończeniowych na własną rękę jest możliwe, wymaga to jednak dużego nakładu czasu i energii. Aby móc to zrobić, trzeba również posiadać odpowiednie umiejętności, a także szeroką wiedzę z zakresu branży budowlanej i dostęp do specjalistycznych narzędzi.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy Ci się to uda, zdecyduj się na skorzystanie z usług firmy takiej jak Grzegorz Mencel Usługi remontowe. Podpisanie umowy z takim przedsiębiorstwem to gwarancja jakości, a także zabezpieczenie w przypadku ewentualnych błędów czy niepowodzeń. Doświadczeni pracownicy przygotują Twoje nowe mieszkanie lub dom pod klucz, a Ty nie będziesz się niczym przejmować.

Opracowanie:

Usługi Remontowe Grzegorz Mencel

Głosków-Letnisko , Klonowa 9

  • tel. 798 319 600

Podziel się