Materiał Partnera Wykończenie mieszkania krok po kroku

Wykończenie mieszkania krok po kroku

Kupno mieszkania w stanie deweloperskim to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Moment ten wiąże się z odczuwaniem radości, ale również sporą dawką stresu. Ten drugi stan związany jest z koniecznością wykończenia mieszkania, które jest czasochłonne i stosunkowo drogie. Do zrobienia jest bardzo wiele, dlatego warto przejść przez ten proces krok po kroku.

Krok pierwszy - zakładanie instalacji

Wykańczanie mieszkania, czy też domu rozpoczyna się od położenia instalacjami - mowa tutaj przede wszystkim o instalacjach wodno-kanalizacyjnych oraz instalacji elektrycznej. Prawidłowe wykonanie tego etapu powoduje, że w kolejnych krokach można już przykrywać elementy instalacji.

Po założeniu dwóch podstawowych instalacji przechodzi się do montażu centralnego ogrzewania, a także instalacji gazowej. Na tym etapie montuje się również ogrzewanie podłogowe, jeśli zostało one przewidziane w planie mieszkania. Po ukończeniu montażu ekipa budowlana zajmuje się zakładaniem gniazdek i włączników.

Krok drugi - mokre prace wykończeniowe

Ilość brudnych prac, które zostaną wykonane, zależna jest w dużej mierze od projektu konkretnego mieszkania. Mokra wylewka to jednak przede wszystkim otynkowanie ścian, a także przygotowanie jej pod montaż podłogi. Na tym etapie potrzebna jest cierpliwość, ponieważ wiele mokrych materiałów potrzebuje czasu na wyschnięcie - o czym przekonuje nas specjalista od wykończeń mieszkania Krzysztof Simlat. Ze względu na fakt, że podczas wykonywania mokrych prac wymagana jest duża dokładność, lepiej zadanie to powierzyć ekspertom z doświadczeniem w zakresie usług budowlanych.

Krok trzeci - wykończenie podłóg i ścian

Zakładanie podłóg i ozdabianie ścian to finalny etap wykończenia mieszkania. Warto przy tym pamiętać o prawidłowej kolejności wykonywanych prac - w pierwszej kolejności malowany jest sufit, a dopiero później ściany. Warto również pamiętać o zagruntowaniu podłoża przed układaniem płytek, czy też położeniem paneli. Oczywiście, wykończenie podłóg, ścian i sufitu może nastąpić dopiero po założeniu wszystkich instalacji i wykonaniu prac mokrych.

Opracowanie:

Krzysztof Simlat

Bytów , Kwiatowa 23 lok. 2

  • tel. 511 675 704

Podziel się